Де відпочити на травневі свята на Харківщині

Поради для мандрівників та любителів активного відпочинку кореспондент "ДеПо" спитав у спеціалістів обласного Туристсько-інформаційного центру

Де відпочити на травневі свята на Харків…

Напередодні Дня перемоги і Дня пам'яті експерти радять відвідати військово-патріотичні екскурсії:

Так на Меморіалі "Висота маршала І. Конєва" можна дізнатися про тяжке життя прифронтового міста під час Другої світової війни, воєнні події при обороні та визволенні Харкова, а також героїчну діяльність підпілля. Цей музей площею 1950,9 кв. м є унікальним за своєю архітектурою. До того ж його експозиція абсолютно доступна для людей з обмеженими можливостями.

Ціни на вхідні квитки до музею - від 5 до 8 грн. Замовити екскурсію буде коштувати 15 - 25 грн. Знаходиться Національний меморіальний комплекс "Висота маршала І. Конєва" у смт. Солоницівка Дергачівського району. Додаткова інформація за телефонами: +38 (057) 731-42; 762-63-61.

Під час екскурсії "Вічна пам'ять героям" харків'яни зможуть проїхатися дорогами лінії фронту, де на підступах до Харкова проходили у 1943 році важкі бої: Зміїв - Соколово - Таранівка. Cкільки насправді було гвардійців-широнінців? Яку роль відіграв цей запеклий бій, що тривав трохи більше трьох годин, у подіях тих днів? Чому "рота" надпоручика Отакара Яроша, яка майже повністю загинула під час цих боїв, перевищувала батальйони і навіть полки Радянської Армії кількістю особового складу, озброєнням та вогневою підтримкою?

Відповіді на ці питання можна дізнатися, відвідавши музеї у селах Таранівка на місці подвигу гвардійців-широнінців і Соколове, де разом з радянськими воїнами проти фашистів героїчно боролися чехословацькі солдати. Як проїхатися місцями бойової слави дідів-прадідів та скільки коштуватиме така екскурсія можна дізнатися, звернувшись до Туристсько-інформаційного центру за телефонами: +38 (057) 780-02-01; 757-45-13.

Тим, хто хоче на травневі свята побачити справжні Слобожанські перлини, знавці рекомендують з'їздити до справжнього "Сільського Ермітажу" у Пархомівці, а потім завітати до Краснокутського дендропарку та відвідати "Співочі тераси", які у свій час побудував відомий цукрозаводчик Павло Харитоненко. Орієнтовна ціна такої подорожі з екскурсоводом - 175- 210 грн.

На жаль, сьогодні мало хто знає, що у колекції "Сільського Ермітажу", яку довгі роки збирав місцевий шкільний вчитель історії Афанасій Луньов, є оригінали картин найвидатніших майстрів, визнаних у всьому світі: Пікассо, Ренуара, Бенуа, Казимира Малевича, Кандінського, Верещагіна, Шишкіна, Рєпіна, Левітана. Колекція Пархомівського музею складає понад 6000 експонатів.

Вражає і колекція Краснокутського дендропарку, яка налічує понад 350 видів рослин. Тут можна побачити ялівець віргінський, платан, оцтове дерево, софору, цукровий клен, гігантський сріблястий клен, якому вже понад 200 років, червоне дерево гінкго - за легендою, якщо його обійняти, можна дожити щасливим і багатим до 100 років та ін. До того ж колись тут знаходився чоловічий Петропавлівський монастир, монахи якого з метою оборони побудували безліч лабіринтів. Їх довжина становить 18 км. Створені печери та підземні ходи збереглися до наших часів.

"Співочі тераси" - це п'ятирівневі мури побудовані над рікою Мерло, що у вигляді амфітеатру спускаються до арени. Тиха розмова в одному краю тераси добре чутна на її протилежній стороні на відстані 40-60 метрів. У вітряну погоду, коли єдиним виконавцем, присутнім на "сцені", була природа, тераси починали самі собою "співати" - вітер проходив крізь труби, вмуровані в стіни. Побудував "Співочі тераси" відомий цукрозаводчик Павло Харитоненко.

Зануритися в атмосферу старовини та романтики і дізнатися історії відомих дворянських родин, які залишили нащадкам чудові садиби, можна проїхавшись маршрутом Старий Мерчик, Шарівка, Наталіївка, "Співочі тераси", Краснокутськ. Ціна такої екскурсії коливається у межах 185-200 грн.

У Старому Мерчику до сих пір збереглася садиба Шидловських - ансамбль будівель, побудований у 1770-1780-х рр. у стилі раннього класицизму. Разом з головним будинком уціліли флігелі, винний льох. У Шарівці своєю величчю й красою вас заворожить двоповерховий замок-палац, який має 26 кімнат і три зали. Наталіївка - палацово-парковий комплекс XIX століття, що знаходиться у селищі Володимирівка Краснокутського району. Справжня перлина цієї садиби Харитоненків - церква в ім'я Всемилостивішого Спаса.

Екскурсія "7 благословенних храмів Харківської області" (ціна - 150 грн.) - це містичний тур до православних святинь Слобожанщини. За один день є можливість відвідати: Свято-Архангельський храм, побудований у кінці XVIII ст. у селі Рокитне; Борисо-Глібський жіночий монастир у селі Водяне; Спасів Скит - каплиця побудована в Борках на честь чудесного порятунку царської родини; храм Озерянської Ікони Божої матері - однієї з найважливіших святинь Слобожанщини кінця XVII ст. та святе джерело із купальнею; храм на честь Різдва Присвятої Богородиці у Мерефі та Свято-Вознесенський храм, де знаходиться мироточива ікона Іверської Божої Матері.

Завітати у село Сковородинівка, де закінчив життєвий шлях філософ і поет-гуманіст Григорій Сковорода, буде коштувати приблизно 160 грн. Національний літературно-меморіальний музей розташований в будинку поміщиків Ковалівських, спорудженому в XVIII столітті як садовий павільйон. Тут знаходиться унікальна історична пам'ятка, яка має безпосереднє відношення до філософа - це скрипка, до якої торкались руки Сковороди. Багато туристів приїжджають спеціально, щоб поглянути на неї. Зображення цієї скрипки зараз красується на 500-гривневій банкноті.

Екскурсія в підземелля Харкова. Орієнтовна ціна - 150 грн. Унікальність цієї подорожі вже зараз гарантує місту чималий потік любителів гострих відчуттів і екзотичної давнини. Харків'ян запрошують прогулятися до спеціально обладнаного фрагменту підземних ходів, на поверхні яких збудована центральна частина міста. Карту унікальної конструкції місцеві спелеологи почали складати майже рік тому. З'ясувалося, що ця історична пам'ятка має форму розгалуженого лабіринту, який зв'язаний з кількома виправними закладами, храмами та відомим Курязьким монастирем.

Театралізована екскурсія "Слобожанське весілля" (ціна 175 грн.). Під час подорожі гості заїдуть на справжнє українське весілля в автентичній хаті-мазанці. Костюмоване дійство, українські пісні, старовинні обряди з потужною позитивною енергетикою, чисте повітря, цілюща вода з джерела, купання у купелі, відвідування храму, де зберігається слобожанська святиня - ікона Озерянської Божої матері - організатори обіцяють, що під час подорожі ви точно не засумуєте.

"Валки - гончарна столиця Слобожанщини". Поїздка буде коштувати 180 гривень. Тут вас не тільки познайомлять з гончарством епохи черняхівської культури і влаштують майстер-клас з гончарства, але й навчать секретам виготовлення ляльки-мотанки та слобожанських вареників. Також на вас чекає екскурсія в сільську етносадибу, катання на конях або санях та смачний гарячий куліш.

Екскурсія "Чугуївські етюди" (ціна 170-200 грн). Під час подорожі вам запропонують відвідати будинок-музей І.Ю. Рєпіна, його майстерню, художню галерею та музей води у Кочетку, а потім влаштують пікнік на березі ріки Сіверський Донець. Меморіальний музей розташований у маленькому будинку часів військових поселень, де з жовтня 1876 до вересня 1877 року жив Ілля Рєпін з сім'єю.

Виставки, які у Харкові можна відвідати безкоштовно:

- живопис Наталі Бендус-Петровської у Єврейському культурному центрі з 14 квітня по 8 травня;

- виставка Віталія Куликова "Плакат. Театр. Життя." у галереї VOVATANYA з 16 квітня по 16 травня;

- "Мікроклімат" Евеліни Трінцолін. Харківська муніципальна галерея. З 24 квітня по 16 травня.

Бази відпочинку, де можна на природі провести майські свята з друзями та сім'єю:

- "Зелена садиба" (Зміївский район, с. Коробові Хутори). Орієнтовна ціна 75-100 грн/особа;

- етносадиба "Кантакузівка" у Валківському районі. Ціна від 50 грн./особа;

- садиба "Козацький двір" у Валківському районі. Орієнтовна ціна 50 грн/особа;

- "Тарасова садиба" у Чугуєві. Орієнтовна ціна 30 грн/особа;

- "Музей слобожанського побуту" у селі Нижні Озеряни. Оорієнтовна ціна 40 грн./особа;

- База відпочинку "Коробки" у Зміївському районі. Орієнтовна ціна 135-155 грн/особа;

- База відпочинку "Караван" у Зміївському районі. Орієнтовна ціна 75 грн/особа).

Для тих, хто любить активні види відпочинку:

- подорож на Каяках (Сіверський Донець, Зміїв - Бішкін, 2 дні, 480 грн.);

- подорож на Каяках (Сіверський Донець, Мохнач - Зміїв, 2 дні, 480 грн.);

- похід вздовж Сіверського Дінця від Есхара до Мохнача;

- велопохід "Мальовнича Слобожанщина" 1-4 травня. Вартість - 650 грн.;

- похід 9-11 травня. Вартість - 610 грн. (бажаючі можуть взяти участь у програмі 1 дня

- автобусному турі 9 травня - вартість 265 грн.);

- біологічна екскурсія у весняну діброву Харкова 2 травня. Маршрут: Борщова - Семиозер'я - Руська Лозова.

За детальною інформацією звертайтесь до Туристсько-інформаційного центру, пл. Свободи, 5, Держпром, 4 під'їзд, 1 поверх. Телефони: +38 (057) 780-02-01 та 757-45-13. Сайт: www.omctur.kh.ua

 

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme