Де на Харківщині причаїлася Куба: Найцікавіші тури вихідного дня

Що приховує "цукровий король", де на Харківщині найкрасивіші краєвиди та як відшукати лікувальне озеро в області

Де на Харківщині причаїлася Куба: Найцік…

Хоча літо в більшості асоціюється з відпочинком біля моря, на Харківщині для тих, хто не збирається покидати межі регіону, знайдеться чимало варіантів для відпочинку та цікавих мандрівок. Не варто зважити на стереотипи, що Харківська область – це виключно промисловий регіон.

Курорт у межах заповідника

Одним із наймальовничіших місць Харківщини по праву можна вважати Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Ця територія з 2010 року є заповідною, вхід до парку коштує 10 грн на добу. Сам парк розташований у долині річок Сіверський Донець і Гомольша. Під час візиту до "Гомільшанських лісів" можна почути чимало місцевих легенд, побачити руїни стародавнього козацького монастиря та відвідати улюблене місце поетів та художників – Козачу гору. Також у парку організували етнографічні та екологічні екскурсійні маршрути. Вартість квитка для дорослого складає 25 грн, для дитини – 15 грн.

На території парку є чимала кількість баз відпочинку, готелів та ресторанчиків, а для поціновувачів дикого туризму обладнані місця для кемпінгу. Вартість відпочинку складає від 100 грн за добу з людини. Тому це непоганий варіант не лише туру "вихідного дня", але й більш довгого сімейного відпочинку.

Дістатися до "Гомільшанських лісів" найлегше через Зміїв. Від станції "Харків-Левада" курсують електрички, вартість проїзду в один бік складає приблизно 10 грн. Або можна поїхати автобусом від автостанції №3 на Кінному ринку. Вартість автобусного квитка в один бік складає приблизно 20 грн. А вже від Зміїва їхати маршрутками до територій парку. Вартість цього трансферу складе 10-15 грн.

Краса Печенізького водосховища

Ще одною туристичною цікавинкою всього за 40 км від Харкова є Печенізьке водосховище. Оптимальний варіант відпочинку для тих, хто не любить їхати далеко від міста. Відпочити на водосховищі можна як з боку Старого Салтова, так і в напрямку смт Печеніги. Особливо гарні місця є в околицях селища Мартове. Окрім чистої води та не дуже людних пляжів, тут можна на човниках покататися і навіть на Кубу гайнути. Щоправда, Куба - всього лише невеликій острів на території водосховища, але з дуже мальовничою природою. Якщо плануєте затриматися на декілька днів, на узбережжі водосховища є чимало баз відпочинку на будь-який смак. Вартість проживання зараз становить від 80 грн за добу з людини.

Дістатися до водосховища можна від АС № 3 на Кінному ринку до Старого Салтіва. Та від АС №6 біля станції метро "Індустріальна" до Печеніг. Вартість квитка складає приблизно 25 грн в один бік.

Замками та садибами Харківщини

Ще один популярний туристичний маршрут – замки та садиби Харківщини. Це чудова нагода поринути у світ історій та легенд, відчути дух минулих століть, дізнатися, куди подівся "цукровий король" Харківщини та які світові шедеври приховує музей у Пархомівці.

Найчастіше маршрут пролягає таким чином: Садиба Шидловських у селі Старий Мерчик – палац Кьонінга у Шарівці – садиба "Наталіївка"–"Співочі тераси" – Пархомівка.

Якщо подорожуєте самостійно, найлегше дістатися до історичних "родзинок" Харківщини автівкою, проте і громадський транспорт сюди їздить з АС № 2 на Центральному ринку. Вартість квитка складає приблизно 20 грн в один бік.

Вхідні квитки до палаців коштують 20-25 грн, до деяких можна й узагалі потрапити безкоштовно. Для тих, хто не любить подорожувати самостійно, місцеві турагенції пропонують чимало вже готових турів кожні вихідні. Вартість такої міні-подорожі складає близько 300 грн з людини.

Маленьке "мертве море" та пустеля

А що ви чули про пустелі? І зовсім не обов'язково летіти за кордон, чи хоча б до Олешківських пісків на Херсонщині. Маленька пустеля є й у нашому регіоні. Вона знаходиться поблизу селища Кицівка Печенізького району. Кицівська пустеля – піщана бугриста місцевість у долині річки Сіверський Донець. Вона унікальна не лише з позицій непритаманної для нашого регіону флори, але й фауни. Тут мешкають декілька видів комах, що не мешкають ніде більше в Україні.

Дістатися до природного дива можна з АС № 6 біля станції метро "Індустріальна" на автобусі Харків - Печеніги, виходити на зупинці "Сніжинка", потім 2 км пішки. Відвідини пустелі абсолютно безкоштовні.

Ще одне диво Харківщини – солоне озеро в селі Антонівка Кегичівського району. Маленьке "мертве море" на Харківщині має техногенне походження. Тут намагалися пробурити свердловину, проте аномально високий тиск газу завадив розробляти родовище. Пізніше на місці бурової вишки стала провалюватися земля та утворився кратер діаметром близько 60 метрів. Його заповнила вода, а оскільки під землею були не тільки поклади газу, а й солі, то й вода в новоутвореному озері стала солоною. Вода у озері має лікувальні властивості.

Автобуси до селища Кегичівка ходять з АС № 1 на проспекті Гагаріна. Далі пішки близько 5 км до Антонівки.

Рай для байдарочників та туристів

Любителям активного відпочинку також є де розгулятися. На території Харківщини є маленький рай для байдарочників – ландшафтний парк "Ізюмська Лука". Тут річка Сіверський Донець робить велику петлю від села Левківка до Ізюма. По закруті річки відстань складає близько 80 км. Піші туристи та байдарочники часто приїжджають сюди, щоб помилуватися краєвидами парку та відпочити на берегах найбільшої річки Харківщини. А деякі екстремали починають сплав від Чугуєва і пливуть аж до Ізюма.

Дістатися до ландшафтного парку можна електричками від станції "Харків-Левада", які курсують щоденно. Вартість квитка складає 15 грн в один бік.

Тому навіть якщо вам не вдалося злітати до Туреччини, Єгипту чи поїхати до Одеси, не засмучуйтеся, а обирайте маршрут та вирушайте досліджувати красу Харківської області.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme