Кернес проміняв людину Медведчука на базарного мільйонера

Крісло вичавленого з Харківської міської ради Андрія Лесика посів Юрій Медведєв – депутат із фельдманівським корінням і з кернесівським сьогоденням

Кернес проміняв людину Медведчука на баз…

17 травня Харківська міськрада проголосувала за дострокове припинення повноважень депутата Андрія Лесика, місцевого рупору медведчуковської організації "Український вибір".

Новостворений "легітимний" - Лесик - одразу ж побіг на Москву скаржитися в ефірі "НТВ" на Кернеса та українську хунту. По дорозі ще й встиг занести позов про начебто неправомірне позбавлення його мандату. Щоправда, Харківський окружний адміністративний суд позов Лесику повернув, бо "вирішення цього питання є поза його повноваженнями".

Тим часом Харківський міськвиборчком завів до міської ради Юрія Ігоровича Медведєва. Depo.Харків вирішили розібратися, ким був і ким є новий депутат у вотчині мера Геннадія Кернеса.

Офіційна біографія

Чому Кернес завів до ради фізкультурника-мільйонера, замість одіозного медведчуківця Лесика - фото 1

Медведєв народився в Харкові 13 листопада 1967 року. У 1991 році закінчив Харківський державний педагогічний інститут імені Г. С. Cковороди. Після закінчення інституту працював вчителем фізкультури у харківській середній школі №152.

З 1992р. по 2002 р. працював директором ПП "Рекорд". З 2002 р. по 2003 р. – комерційним директором ТОВ "Торговий дім Харківського жирового комбінату". З 2004-го по 2007-й був помічником першого Віце-президента з маркетингу в АТ "Концерн АВЕК та Ко".

Далі десь з рік посідав крісло гендиректора ТОВ "Металіст-А", а з 2008 по 2010 рр. – гендиректора ТОВ "Агропрод Вест-А". Потім недовго побув директором ТОВ "Кінний ринок", І з 2011 року до сьогоднішнього дня працює Генеральним директором ТОВ "Харківський Центральний Ринок.".

Одружений, має двох синів. Дружина – домогосподарка. Старший син – прокурор прокуратури у Шевченківському районі Харкова. Молодший – школяр.

Депутат, що живе не у своїй квартирі

Згідно офіційної інформації, Медведєв зареєстрований і проживає у Харкові на вулиці Героїв Праці. Принаймні, про це йдеться у правовстановлюючих документах його підприємств і у передвиборчому списку партії "Відродження" до Харківської міськради.

Чому Кернес завів до ради фізкультурника-мільйонера, замість одіозного медведчуківця Лесика - фото 2

Однак володіє він, згідно витягу з реєстру прав на нерухоме майно, іншою житловою площею, а саме квартирою на 95,6 кв. м по вулиці Культури в центрі Харкова.

Чому Кернес завів до ради фізкультурника-мільйонера, замість одіозного медведчуківця Лесика - фото 3

Також на ім'я Юрія Медведєва (не виключено, що однофамільця) записана третина квартири в селі Червоне Сакського району в Криму.

Чому Кернес завів до ради фізкультурника-мільйонера, замість одіозного медведчуківця Лесика - фото 4

Іншої нерухомості, зареєстрованої безпосередньо на Медведєва, наразі не виявлено.

Підприємства "новодепутата"

Хто такий Юрій Медведєв з бізнесової точки зору, ми спробували з'ясувати у відкритих джерелах Міністерства юстиції України – зокрема в Реєстрі юридичних осіб.

Беручи до уваги традицію вітчизняних бізнесменів записувати на себе далеко не всі підприємства, варто одразу ж припустити, що наведений нижче перелік фірм, бенефіціаром яких є Медведєв, неповний. Ширші зв’язки нового депутата, мабуть, можна встановити за афільованими з ним людьми та конторами, над чим вже працюють ЗМІ.

Розпочав свою підприємницьку діяльність Медведєв на початку 2000-х. У 2003 році він зареєстрував ФОП (закрите у 2005 році), яке займалося оптовою торгівлею. Зараз у стадії ліквідації перебуває ще одне ФОП Медвєдєва, утворене у 2009-му, яке займається посередництвом у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, а також консультуванням, роздрібною торгівлею на ринках тощо.

Втім, станом на 19 травня 2016 року Медведєв значиться засновником 26 юридичних осіб. А усі активи новодепутата умовно можна поділити на дві частини: ліквідовані та діючі.

Чому Кернес завів до ради фізкультурника-мільйонера, замість одіозного медведчуківця Лесика - фото 5

Серйозна бізнесова діяльність Медведєва розпочалася тільки за часів мерства у Харкові Добкіна-Кернеса. Причому осінь 2014 року для Медведєва стала визначальною, бо саме тоді відбулася реструктуризація його активів, де були значні внески до статутних капіталів. Тепер у підопічного Кернеса немає жодного активу з бодай більш-менш значущими фінансовими вливаннями.

Так, у вересні 2014 року Медведєв ліквідував ТОВ "Харківський центральний ринок", яке заснував разом з партнером Олегом Матвєєвим у грудні 2010 року (внески до статутного капіталу обох однакові – по 7,5 млн грн, однак і керівником, і підписантом, і ліквідатором був саме Медведєв).

Також у вересні 2014 року підприємець, за рішенням засновників, ліквідував ТОВ "Пискунівський ринок", який утворив, внісши по 1 млн грн, із тим же Матвєєвим на паритетних засадах. Керівником підписантом і ліквідатором був такий собі Олег Жалнін.

Після Революції Гідності, 4 листопада 2014 року, Медведєв позбувся ще одного підприємства – ТОВ "Кінний ринок", яке у 2010 році заснував разом із Матвєєвим (внески обох однакові – по 6,1 млн грн). Керівником, підписантом і ліквідатором був Сергій Піунов.

Усі ліквідовані підприємства багаторічних партнерів займалися здаванням в оренду власного та орендованого майна.

Із більш-менш давно заснованих фірм у Медведєва залишилися чотири. Усі вони або взагалі не мають його фінансових внесків, або ці інвестиції вкрай незначні:

1) ТОВ "Агропрод Вест А" (утворене в жовтні 2004 року). Кінцеві бенефіціари-власники – Юрій Медведєв та Віталій Швадченко (розмір внесків до статутного капіталу – по 11,8 тис. грн). Рід діяльності – неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

2) Споживче товариство "Кооперація Харківщини" (утворене в травні 2012 року). Засновниками є Юрій Медведєв, Олег Матвєєв та Владислав Ткаченко (керівник). Підприємство хоч і займається неспеціалізованою оптовою торгівлею, однак у нього немає ніякого статного капіталу.

3) ТОВ "Олексіївський ринок" (утворене в березні 2012 року). Засновників підприємства двоє: Юрій Медведєв зі статутним внеском у 70 грн та Євген Шульгін із внеском у 30 грн. Сфера діяльності – знову ж таки, управління нерухомістю ринку. Керівником і підписантом тут значиться Шульгін.

4) ТОВ "Харківський центральний ринок." (у назві є крапка). Утворене в листопаді 2013 року. Засновниками є Олег Матвєєв та Юрій Медведєв (керівник), внески обох – по 500 грн. Рід діяльності – надання в оренду власного та нерухомого майна.

Сплеск бізнес-активності Медведєва відбувся у березні-квітні 2014 року. Всього лише за два дні новодепутат тоді нареєстрував 19 юридичних осіб. Причому підприємства мають однакову юридичну адресу, телефон, відзначаються жалюгідно малими, як на сьогоднішній час, внесками до статутних капіталів, незважаючи на величезну вартість майна, яке мають у розпорядженні. Серед зареєстрованих є й підприємства-клони з майже однаковими назвами.

Чому Кернес завів до ради фізкультурника-мільйонера, замість одіозного медведчуківця Лесика - фото 6

У всіх, окрім одного,  зареєстрованих 28 березня та 22 квітня 2014 року підприємствах, однаковий статутний внесок Медведєва (700 грн) і його партнера (300 грн). Рід діяльності – здавання в оренду нерухомості ринків.

Серед них: ТОВ "Компанія "Пискунівський", три підприємства з однаковою назвою та нумерацією майданчиків від 1 до 3 - ТОВ "Компанія "Новосалтівський ринок торгівельний майданчик 1" (в усіх партнер із внеском 300 грн Тетяна Батіщева), а також п'ятнадцять підприємств із однаковою назвою та нумерацією майданчиків від 1 до 15 - ТОВ "Харківський центральний ринок торгівельний майданчик 1" (у всіх партнер із внеском 300 грн Наталія Романюк).

При цьому єдиним "новим" підприємством Медведєва з бодай трохи значними капіталовкладеннями є ТОВ "Харківський центральний ринок торгівельний майданчик 3". Внесок Медведєва (керівник) – 245 тис. грн, Наталії Романюк – 105 тис. грн.

Усі справи "нових" підприємств Медведєва, звісна річ, пройшли через Департамент реєстрації Харківської міської ради. За відомостями місцевих журналістів, у 2014 році землі "Центрального ринку" були скуплені Медведєвим за пільговою ціною та ще й з 5-річною відстрочкою сплати, тобто міський бюджет за продану землю ринків ще нічого не отримав.

Серед партнерів і наближених до Медведєва комерсантів ЗМІ згадують Ольгу Солоп, Віталія Пічуру, Юрія Шапталу, Олександра Коровкіна, Станіслава Двоскіна та Віталія Ткаченка.

Ці люди мають сталі бізнес-зв'язки з мером Харкова або його сином Даніїлом Пріваловим та значною мірою залежать від волі міськради та особисто Кернеса. Таким чином, мер, позбувшись Лесика, який мав "запасний аеродром" у вигляді Медведчука та "Українського вибору", поповнив власну корпорацію ще одним неговірким, слухняним і малопублічним васалом.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme