ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Харкові депутатам дійшло, що Росія - агресор (коментарі)

Депутати Харківської облради усвідомлено і самостійно проголосували за рішення підтримати постанову Верховної Ради України щодо визнання Російської Федерації країно-агресором
Depo.
9 квітня 2015 14:42
ФОТО: depo.ua
У Харкові депутатам дійшло, що Росія - агресор (коментарі)
У Харкові депутатам дійшло, що Росія - агресор (коментарі)

Як передає кореспондент Харків.depo.ua, про це на брифінгу після сесії заявив голова Харківської облради Сергій Чернов, відповідаючи на питання журналістів про те, чи проводилася робота з депутатами поза сесійною залою, щоб переконати їх з другого разу проголосувати за проект рішення.

"Я не знаю, щоб хтось проводив персональну роботу з депутатами. Є рішення Верховної Ради, яке сьогодні діє на території всієї країни. Сьогодні обласна рада тільки виконує постанову Верховної Ради, прийняв відповідне рішення у межах своєї компетенції. Це рішення буде спрямоване насамперед на організацію територіальної оборони, захисту кордону. Це усвідомлене рішення всіх депутатів обласної ради", - сказав Чернов.

У свою чергу голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін додав, що цим рішенням депутати Харківської облради підтвердили своє бажання встановити мир на сході України.

"На минулій сесії було 63 голоси. Була невелика явка, 91 особа. Це теж складало дві третини від присутніх у залі. Така ж пропорція збережена сьогодні. Україна іде вперед, Харківська область голосує за мир, і я в цьому нічого не бучу незвичайного", - сказав Райнін.

Депутат Харківської облради, радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, виступаючи з сесійної трибуни наголосив, що голосування депутатів Харківської облради за визнання Росії країною агресором - це історична подія.

"Це значить, що Харківщина визначилася: Харків - це Україна, Харківщина - це Україна. Хочу привітати усіх харків'ян, які спостерігали за цією історичною подією", - сказав депутат.

Коментуючи голосування, голова Харківського представництва Громадського об'єднання "Самопоміч" Тарас Сітенко висловив переконання, що така позиція облради стане сигналом для харківських бюджетників і працівників держустанов, які не відзначаються патріотизмом.

"Перше питання було дуже важливим із точки зору проведення державницької політики в Україні. Кожен орган виконавчої і представницької влади повинен висловлювати своє ставлення до того, що відбувається. Якщо в нас облрада не висловлює своє ставлення до цього, то відбувається таке, як директорка харківської школи їде до Росії і висловлює підтримку Росії, люди виходять на проросійські мітинги. Це сигнал для тих, хто працює в бюджетній сфері, для будь-якої людини, яка працює в державних закладах", - підкреслив Сітенко.

Як повідомляв Харків.depo.ua, сьогодні, 9 квітня, Харківська облрада без обговорення 99 голосами зі 136 підтримала проект рішення про визнання Росії країною-агресором.

5 березня під час попередньої сесії Харківської облради депутати відмовилися включати це питання навіть до порядку денного, двічі проваливши голосування.