Часник та вітамін С не врятують: Харківські фахівці розвіяли міфи про грип

Грип значно небезпечніший за застуду, а часник та цибуля для його профілактики – засоби безнадійні

Часник та вітамін С не врятують: Харківс…

Як повідомили Depo.Харків у "Харківському обласному лабораторному центрі", в народі досі актуальні деякі твердження про грип, які насправді є міфами.

По-перше, фахівці підкреслюють, що перехворіти грипом та важкою формою застуди – далеко не одне й те ж.

"Грип значно небезпечніший за застуду, особливо у важкій формі. На відмінну від симптомів застуди, симптоми грипу виникають раптово та проявляються у більш гострій формі. Як правило, це різке підвищення температури тіла (більше 38°С), головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель, нежить, - зазначили в лабцентрі. - Найважче грип протікає у людей, які входять до групи ризику: дітей, вагітних та породіль, людей, старших 65 років, людей з ослабленим імунітетом, онкологічними, хронічними та неврологічними захворюваннями, ожирінням, а також медичних працівників".

При цьому заразитися вірусом грипу, якщо вийти на мороз без верхнього одягу, з мокрим волоссям або сидячи на протязі, неможна. "Єдиний спосіб захворіти на грип – це заразитися вірусом цього небезпечного захворювання. Так, сезон грипу зазвичай співпадає з холодними порами року, але погода не впливає на розвиток хвороби, просто віруси більш активні за таких природних умов", - зазначили фахівці.

Лікарі також підкреслили, що ані вітамін С, ані чеснок та цибуля не є захистом від цієї хвороби. "Багато людей вірять, що щоденний прийом харчових добавок чи продуктів, які містять вітамін С, – це чудовий метод профілактики грипу. Проте варто пам'ятати, що немає жодних доказів щодо ефективності цього методу, - сказано в повідомленні. - Часник і цибуля для профілактики грипу – засоби безнадійні".

Також не допоможуть у швидкому одужанні чай з малини чи курячий бульйон. Крім того, неможна лікувати грим антибіотиками. "Антибіотики мають здатність пригнічувати функціонування або вбивати бактерії та певні мікроорганізми. Тому для лікування грипу призначають виключно противірусні препарати, які, до речі, не вилікують від грипу одразу, однак вони сприятимуть швидшому одужанню та пом'якшенню симптомів", - зазначили фахівці.

При цьому вони додали, що бактеріальна інфекція може розвинутися як одне із ускладнень грипу. В цьому випадку лікар може призначити антибіотики.

Також у лабцентрі підкреслили, що заразитися вірусом грипу внаслідок щеплення неможливо.

"Для щеплення від грипу використовують вакцини, що містять інактивований штам вірусу грипу, який жодним чином не може передавати інфекцію (розповсюджуватися). Тому жодна людина, яка отримала таку ін'єкцію, ніколи не заразиться вірусом внаслідок щеплення. Саме вакцинація є найефективнішим способом профілактики грипу. Інколи люди відчувають легкий біль в місці ін'єкції, підвищується температура тіла або з'являється слабкість чи біль у м'язах. Ці симптоми протікають у легкій формі та зникають за декілька днів. Інші побічні реакції на щеплення від грипу спостерігаються дуже рідко", - підсумували у центрі.

Як повідомляв Depo.Харків, у 2017 році в Харківській області було зареєстровано 135 500 випадків інфекційних захворювань проти 189 459 у 2016 році.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme