ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бути щасливою вдома: Про що мріє ровесниця вільної України

Про що думає та як ставиться до свого дня народження перша харків'янка, яка народилася в День Незалежності

Depo.
24 серпня 2017 11:00
ФОТО: depo.ua

24 серпня – чи не найбільше та найголовніше свято сучасної України. Незалежність, яка дорогою ціною дісталася нашій країні. Але для харків'янки Дарини Стрілець – це не просто державне свято, а подвійний день народження: її власний та всеукраїнський.

Дарина з'явилася на світ о 00:15 24 серпня 1991 року й стала першою харків'янкою, яка народилася в незалежній Україні. Щоправда, сама дівчина дізналася про це в 9 років, коли батькам подзвонили та покликали на свято в Київ.

"Ми були на морі, нас шукали спеціально. На День Незалежності зібрали в Києві діток, які народилися 24 серпня, нам пошили костюми, ми розповідали віршики, мені подарували іграшку. Тоді це було незвично. Ми були дуже задоволені", - згадує дівчина.

У Харкові дівчинку покликали на відкриття монументу Незалежній Україні, який встановили 2001 року на Павлівському майдані (шістнадцятиметрову стелу з орлом та дівчинкою у підніжжя демонтували в 2012 році під час реконструкції майдану – ред.). Дарину навіть називали прототипом скульптури дівчини, яка стояла у підніжжя стели, але сама ровесниця незалежності до таких заяв ставиться з усмішкою, пояснює: для пам'ятника спеціально не позувала.

"Я не думаю, що скульптура тієї дівчинки – це моя копія. Це більше збірний образ. Усі дівчата в 10 років схожі, тому так. Все що мені дісталося – це відкривати пам'ятник", - зазначає Дарина.

У повсякденному житті перша "незалежна" харків'янка про свій особливий день народження згадує не часто й намагається проводити його "як всі", але зізнається, що деякі привілеї в цій даті все-таки існують.

"Я знаю, що про мій день народження ніхто не забуває. Всі знають, що День Незалежності – це ж день народження Дарини. А для мене – це подвійне свято", - пояснює дівчина.

Дарина Стрілець – професійний музикант. В 2015 році дівчина закінчила консерваторію. Вона професійно займається вокалом та викладацькою діяльністю. Працює в Харкові, але часто їздить по Україні, буває за кордоном. І хоча дівчина не виключає можливості роботи в іншій країні, зізнається, що понад усе хотіла б мати можливість розвиватися та працювати вдома.

"Їхати нікуди не хочеться. Хочеться якогось розвитку та стабільності тут. Щоб життя налагодилося. Тут рідні, близькі. Все надто швидко змінюється. В мої десять років – це була одна Україна. Зараз вона зовсім інша", - говорить дівчина.

Сьогодні Дарина знову святкує подвійний день народження, але сама вітатиме свою ровесницю - Батьківщину.

"Незалежність – це йти своєю дорогою. Розвиватися, змінюватися на краще. Я намагаюся вдосконалюватися сама й дуже хочеться, щоб і Україна розвивалася. Хочеться миру в країні, щоб людей поважали й вони були вдома щасливі", - наголошує ровесниця незалежної України.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків