"Будинок на Подолі" від Строй Сіті Development Group: Харківська історія в канві сучасності

У кінці вересня харківська будівельна компанія Строй Сіті Development Group оголосила про старт продажів квартир у "Будинку на Подолі"

Журналіст відділу новин
"Будинок на Подолі" від Строй Сіті Devel…
Харківський "Будинок на Подолі"

Як повідомили Depo.Харків у компанії, вже йдуть роботи з розробки котловану та влаштування паль.

 

Цей багатоповерховий житловий будинок бізнес-класу у провулку Лопатинському, 10, буде побудований в архітектурному стилі "ампір". Детальніше про те, як компанія розробляла проект будинку з урахуванням історичної цінності ареалу, де він будується, розповіла маркетолог проекту Катерина.

 

Поділ – центр підприємництва і торгівлі Харківської губернії

 

Перш ніж почати проектування нового будинку було проведено ретельне дослідження району. Для компанії було важливо не порушити історичний і архітектурний ареал місцевості. Тому дослідження йшли більше року.

 

"Спочатку думали, що "Зірка" (старий радянський кінотеатр – ред.) – найзнаменніша точка в цьому районі, але виявилося, що це не так. Я знайшла всі революційні споруди, а потім почала шукати книги, які б розповідали про Харківську губернію. Я вивчала карти того часу і купувала книги. Знаходила ексклюзивну інформацію, якої немає в загальному доступі. Так я почала своє дослідження Харківського Подолу. Що за люди жили в цих будинках? Яку музику слухали? Який одяг носили?" - каже Катерина.

 

Із давніх часів Подолом називали район, що знаходиться між Павловським площею і річкою Харків. Вулиці і провулки Подолу з XVII століття були діловим і торговим центром міста, а згодом і світським, але вже після того, як міська влада облагородили Рибний ринок, що розкинувся біля Нетеченського мосту.

 

Рибна – головна вулиця Харківського Подолу. Зараз вона називається Кооперативною. Це одна з перших вулиць Харкова, яку замостили камінням, і відомі купці вважали за краще будувати свої будинки саме на цій вулиці.

 

У процесі дослідження маркетологи компанії Строй Сіті Development Group з'ясували, що наймодніші магазини того часу були саме тут: фабрика Жоржа Бормана, "Караван", магазини Консухова, Кареліна, Варіпаєва, Луньова, магазини одягу Щеголева і Голубкіна, тютюновий магазин братів Кальф. За свідченням сучасників, Рибна була найбільш комфортною вулицею для "шопінгу". У 1804 році в цьому районі виникла вулиця Лопатинська, що отримала свою назву на честь колезького асесора Бориса Лопатинського (зараз ця вулиця стала провулком - ред.). Саме тут зараз розпочато будівництво нової сучасної багатоповерхівки.

 

У Харкові зводять будинок на подолі

Візуалізація Будинку на Подолі

 

Готель "Марсель", як відправна точка бренду "Будинок на Подолі"

 

Далі вдалося з'ясувати, що з 1822 року дворові місця в цьому районі були викуплені сім'єю купців Рудакова, які прибули в Харківську губернію з Єлисаветграда. Харківський Поділ стає центром підприємницької діяльності та торгівлі серед заможних купців і знаті, які тут жили і працювали. Низка будинків тоді були готелями. У будинку №5 до 1917 року був готель "Швейцарія", а в будинку №6 у той же період розміщувався готель "Олімпія".

 

Думаючи над ідеєю-концепцією нового будинку, Катерина натрапила на історію стародавнього готелю "Марсель", який розташовувався на розі вулиці Рибної. "Я хотіла піти від "Зірки", тому що це як би відсилання до СРСР. Дивилася просто знакові місця. Я зачепилася за "Марсель", хоча про цей будинок ніхто, крім істориків, не знав. І запропонувала спочатку назвати майбутній проект "Марсель". Але після більш детального опрацювання, вирішила від цієї ідеї відмовитися, - каже Катерина. - Після вивчення карт місцевості, народився неймінг "Дім на Подолі". До речі, карти того часу саме українською мовою. Це вже пізніше назву змінювали. Тобто місцевість називалася Поділ, саме тому у нас "Дім на Подолі".

 

За словами Катерини, головна мета компанії Строй Сіті Development Group – зберегти історію цього місця, яка об'єднує минуле і майбутнє. Створити в старому центрі Харкова нову екосистему, яка об'єднає в собі архітектуру і дизайн, відпочинок і бізнес.

 

Сучасний будинок – сучасний "ампір"

 

За словами Катерини, Будинок на Подолі – це симбіоз традицій, історичної спадщини і сучасності. Він покликаний зберігати спадщину і будувати нові цінності. Для будівництва нового будинку був обраний архітектурний стиль "ампір". Однак не такий, як в XIX столітті, а більш сучасний.

 

"Ампіру характерна статичність і монументальність. Велика кількість арок, колон ... Але сучасний ампір – це більш лаконічний стиль, без химерності. Наш "Будинок на Подолі" саме такий. Без колон, арок і шпилів. Однак з великими еркерними вікнами, з яких відкривається чудовий вид на старий центр. Будинок буде побудований "каскадно" і включає в себе секції в 14,16 і 18 поверхі", - каже Катерина.

 

"Будинок на Подолі" гармонійно вписується в архітектурний ландшафт одного з найстаріших районів Харкова, доповнюючи його і даючи новий розвиток. Як зазначалося вище, Поділ – це діловий і торговий центр міста, тому "Будинок на Подолі" побудований в сегменті бізнес-класу, що відповідає сучасному вектору розвитку району.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme