Борці з корупцією хочуть повернути 28 га землі, яку "розбазарили" депутати Кернеса

У Харкові працює схема, в рамках якої псевдо-ЖБК безкоштовно виділяють землю
Depo.
4 липня 2016 15:04
ФОТО: depo.ua
Борці з корупцією хочуть повернути 28 га землі, яку "розбазарили" депутати Кернеса
Борці з корупцією хочуть повернути 28 га землі, яку "розбазарили" депутати Кернеса

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це на прес-конференції заявив депутат Харківської облради, голова правління ГО "Харківський антикорупційний центр" Дмитро Булах.

За його словами, у такий спосіб Харківська міськрада 23 грудня 2015 року безкоштовно виділила близько 28 гектарів (п’ять ділянок) житлово-будівельному кооперативу "Жилстрой-1". Зокрема, були виділені невелика ділянка землі на Холодній Горі та ще чотири, які розташовані на ХТЗ. Вирубка дерев під забудову там вже почалася.

Загалом з 2008-го року незаконно було виділено близько 900 га землі.

"Ми вважаємо що ця схема незаконна, прокуратура теж так вважає", - зазначив Булах.

За його словами, 30 червня активісти "Антикорупційного комітету" подали до суду п'ять позовів щодо повернення землі у власність міста.

За словами депутата Харківської міськради, заступника голови правління ГО "Харківський антикорупційний центр" Ігоря Черняка, законодавство передбачає видачу землі кооперативам, обмежень в цьому немає.

"На сьогоднішній день ці кооперативи існують в організаційно-правовій формі, це не ЖБК, а приватні структури. Вони маскуються під кооперативи, і виділяють землю безкоштовно", - зазначив Черняк.

За його словами, прокуратура Харківської області розпочала системне оскарження рішень міськради про виділення землі, починаючи з 2008-го року.

"Нам невідомо, чому прокуратура не оскаржує свіжі рішення", - зазначив Черняк.

Як зазначив юрист, член ради громадського контролю при НАБУ Володимир Рисенко, кримінальна справа про цю схему була порушена ще в 2015 році, проте з того часу "справа затихла".

За словами Черняка, це перший прецедент в Україні, коли громадські організації подають подібні позови.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків