Біженці поскаржились на дискримінацію на Харківщині, - опитування

Біженці, які прибули на Харківщину з Донбасу, заявляють про випадки дискримінації з боку працівників, квартировласників та місцевих мешканців

Біженці поскаржились на дискримінацію на…

Про це кореспонденту Depo.Харків повідомили в Харківській право захисній групі. У першій декаді серпня 2015 року правозахисники опитали 100 переселенців, які зараз мешкають у м. Чугуєві, Чугуївському, Печенізькому, Шевченківському та інших районах Харківської області щодо проявів дискримінації на Харківщині.

Більшість (54%) опитаних переселенців втекли на Харківщину з Луганської області, 46% прибули з Донецької області. З них 73% перебувають в Харківській області вже більше 6 місяців, 62% проживають у найманому будинку чи квартирі.

24% опитаних заявили, що хоча б раз відчували неприязне ставлення з боку місцевих мешканців. При цьому 12% респондентів стикалися з відмовами чи навмисним затягуванням процесу оформлення документів з боку працівників територіальних підрозділів Державної міграційної служби у зв'язку з їх життєвим положенням, 3% поскаржились на роботу центрів зайнятості - там їм пропонували непідходящу роботу.

20% респондентів отримували відмови у працевлаштуванні. "Доводи потенційних роботодавців при цьому не були предметом дослідження, однак у спілкуванні з деякими підприємцями доводилося чути про те, що вони не хочуть "зв'язуватися" з переселенцями через тимчасовий характер їх проживання на Харківщині. Мовляв, приймуть нового працівника на роботу, а він через нетривалий час повернеться до Донбасу", - зазначили в ХПГ.

Упереджене ставлення з боку роботодавця та колег помітили 11% переселенців. Ще 6% заявили про те, що роботодавець знижував зарплатню після того, як дізнавався про статус найманого працівника.

Відмову при спробі винайняти житло отримували 35% опитаних. 26% опитаних були вимушені платити за квартиру більше після того, як орендодавець дізнавався про життєві обставини орендаря.

4% отримували відмови у наданні медичних послуг у закладах охорони здоров'я області. 33% опитаних стикались з перешкодами при отриманні пенсій та інших соціальних виплат. Зокрема, затягувались оформлення виплат, затримувались соціальні виплати і т.д.

2% опитаних біженців не змогли влаштувати дітей до дитсадків чи школ. «Причину вони не зазначили, тому важко зрозуміти, чи це сталося через відсутність у переселенців якихось необхідних документів, чи з інших приводів», - зазначили правозахисники.

При цьому ніхто не заявив про утиски з боку представників правоохоронних органів

Тільки 9% респондентів зверталися зі скаргами на порушення прав, зокрема, до Чугуївського міськвиконкому, соціальних служб та місцевих органів влади. Лише в 3% випадках була надана допомога, в 6% "не було жодної реакції".

Більше новин про життя переселенців на Харківщині читайте на Depo.Харків.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme