Без шконок і "шнирів": У Харківському СІЗО з’явилася камера підвищеного комфорту (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Тиждень перебування в більш комфортних умовах буде коштувати 3500 гривень

Без шконок і "шнирів": У Харківському СІ…

Як передає кореспондент Depo.Харків, сьогодні, 10 травня, в Харківському СІЗО відбулося відкриття платної камери з комфортними умовами проживання.

За словами заступниці Міністра юстиції України Олени Висоцької, це частина експериментального проекту, запровадженого Урядом 22 квітня поточного року. Його суть полягає в тому, щоб за фіксовану плату затримані мали можливість провести свій час в СІЗО в куди комфортніших умовах, яких би вони не бачили у звичайних камерах.

Камера підвищеного комфорту

У Харківському СІЗО було облаштовано одну камеру підвищеного комфорту. Як розповів заступник Харківського СІЗО Дмитро Шомахов, на проведення поточного ремонту було витрачено 47,1 тис. грн. У камері є сучасні меблі, окремий санвузол з душовою кабіною, телевізор, холодильник, електрочайник та мікрохвильова піч. Площа приміщення складає 17,9 м.кв. У ній одночасно можуть проживати тільки дві людини. Для порівняння: у звичайній камері може проживати до 12-14 осіб одночасно. На кожного затриманого має перепадати не менше 2,5 м.кв.

Камера підвищеного комфорту

За одну добу перебування в камері підвищеного комфорту треба буде викласти 1000 гривень на одну особу, за тиждень – 3500, за місяць – 3750 гривень. Скористатися такою послугую можуть виключно чоловіки. За словами Шомахова, в Харківському СІЗО знаходиться значно менше жінок – їх всього 200 осіб. Крім того, вони утримуються в окремому режимному корпусі. Коли в камері з’являться нові поселенці, поки що достеменно невідомо. Шомахов зазначає, що вони можуть дізнатися про такі можливості завдяки ЗМІ. 

Заселитися затриманий може після написання спеціальної заяви та перерахування коштів на рахунок спеціального фонду слідчого ізолятора. Ці гроші повинні витрачатися для поліпшення умов у звичайних камерах, наприклад, на проведення поточного ремонту чи заміни сантехніки.

Фото звичайної камери в Харківському СІЗО

За словами Висоцької, цей експеримент дасть можливість перевірити, чи здатні слідчі ізолятори за власний кошти провести мінімальні санаторно-побутові покращення без очікування прямих дотацій із держбюджету. Разом із тим, даний проект вже викликав критику з боку правозахисників. За їх словами, не всі затримані можуть собі дозволити подібні зручності.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme