Без лікарів, але зі зброєю: У Харкові викрили фейковий реабілітаційний центр для наркоманів

У Харкові правоохоронці припинили діяльність псевдореабілітаційного центру для залежних осіб

Про це Depo.Харків повідомили у відділі комунікації ГУ НП України в Харківській області.

За даними поліції, у вказаному закладі примусово утримувалися 15 наркозалежних громадян.

Встановлено, що "центр" взагалі не надавав жодного лікування. Хворих силоміць змушували вживати невідомі лікарські препарати із застосуванням до них фізичного впливу.

Слідчі дії проводилися в рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 127(катування) та ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці встановили, що організували протиправний бізнес мешканці Харкова, які обманом заманювали до "центру" наркозалежних громадян. Вартість лікування визначалась організаторами залежно від платоспроможності родичів і становила від 8 000 до 15 000 гривень на місяць. Насправді на утримання хворих витрачались мінімальні суми.         

Зловмисники обіцяли хворим або їхнім родичам повноцінне лікування та всебічну психологічну допомогу. За результатами перевірки встановлено, що "центр" не мав штату лікарів та жодних дозвільних документів в сфері охорони здоров’я.

Після отримання грошових коштів за лікування, організатори розміщували пацієнтів в орендованому приватному будинку на території Харківського району, вікна якого були обладнані металевими решітками

Хворих примусово утримували до закінчення терміну проходження курсу реабілітації. Вони не мали можливості вільно виходити із приміщення, користуватися мобільними пристроями. За найменші провини пацієнтів утримували в закритому приміщенні, зв’язаними, які в даному стані могли знаходитись до двох діб.

Під час обшуку закладу було виявлено та вилучено 15 блістерів лікарських засобів, кайданки, пістолет "Форт", набої до нього, банківські картки, мобільні телефони, блокноти з бухгалтерськими записами та лікарські препарати.

Слідчі дії тривають.

Як повідомляв Depo.Харків, на Окружній дорозі в Харкові сталася аварія. Троє людей госпіталізовані.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook