Арсенал на Харківщині загорівся через закладену в землю вибухівку – ТСК

Мова йде про вибухи на Балклії в 2017 році
 

Арсенал на Харківщині загорівся через за…

Як передає Depo.Харків із посиланням на повідомлення члена ТСК та голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамію Тимчасова слідча комісія Верховної Ради опублікувала перший звіт з приводу розслідування вибухів на складах боєприпасів.

Згідно опублікованим даним, експертиза встановила, що причиною одного з перших вибухів в Балаклії став підрив спеціальних зарядів, які заздалегідь були закладені в землю. Таким чином, внаслідок вибуху утворилась воронка, яка мала величезні розміри. Водночас, після гасіння пожежі на території арсеналу виявлено до 10 аналогічних воронок, що свідчить про тотожний характер їх мінування.

Також матеріали слідства підтверджують, що в момент вибуху в районі Балаклії літальних апаратів зафіксовано не було. А відомості Укравіаруху про прольот безпілотніка не витримують жодної перевірки.

"Тому ще 17 січня ТСК прийняла рішення звернутись до Офісу Генерального прокурора щодо передачі цієї справи для розслідування іншому органу слідства, – зазначає Арахамія. – Також Голові СБУ було направлено лист про те, що ТСК встановила розбіжності між версією старшого групи слідчих і реальними обставинами справи. Тобто по суті про фальсифікацію матеріалів кримінального провадження. Але звернення ТСК залишилися без уваги і в ОГП і в СБУ. Розслідування кримінальної справи в Харківському управлінні СБУ фактично зупинилося. Тому Комісія прийняла рішення про призначення експертизи, яку провів Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз ім. М. С. Бокаріуса".

Згідно з результатами експертизи, воронка в районі перших вибухів утворилась внаслідок "фугасної дії направленого вибуху заглибленого в ґрунт заряду бризантної вибухової речовини, до складу якої входили тринітротолуол (тротил), гексоген, тетранітропентаеритрит (ТЕН), що є характерним для підривних зарядів кумулятивно-фугасного принципу дії". Судячи з розміру воронки, для цього в землю мало бути закладено два ряди кумулятивно-фугасних зарядів по п’ять штук у кожному. Це приблизно 760 кілограм вибухівки.

"Зрозуміло, що закласти стільки кумулятивно-фугасних зарядів неможливо так, щоб це ніхто не побачив, – підкреслив Арахамія. – При цьому, їх встановлення потребує спеціальних знань та навичків. Це дає підстави припускати, що все робилося в умовах очевидності для військовослужбовців частини і не за один день. Але в матеріалах справи цього немає, а ті, хто вели розслідування, за дивним збігом обставин, після цього отримали підвищення по службі".

Він також зазначає, що до 1 травня згідно закону ТСК має надати повний звіт. Але так як за цей час вона має встигли повноцінно розслідувати вибухи лише на одному з 5 об’єктів і частково почали Калинівку, її члени будуть наполягати на продовженні роботи ТСК ще на 6 місяців.

Нагадаємо, що  вибухи на арсеналі у Балаклії вперше сталися в ніч на 23 березня 2017 року. Тоді близько 36 тисяч мешканців міста і довколишніх сіл евакуювали.

Як повідомляв Depo.Харків, в СБУ заявили, що основною версією вибухів у Балаклії залишається диверсія.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"