Апеляційний суд Харкова скасував вирок, яким виправдали підозрювану у сепаратизмі учасницю "русской вєсни"

У Харкові суд повернув на новий розгляд обвинувальний акт у справі про посягання на територіальну цілісність і недоторканість України

Апеляційний суд Харкова скасував вирок,…

Про це йдеться в ухвалі Харківського апеляційного суду, передає Depo.Харків.

 

Суд розглянув апеляційну скаргу прокурора на вирок Ленінського районного суду Харкова від 31 липня 2019 року, яким громадянку визнано невинуватою у кримінальному правопорушенні за ч.1 ст. 110, ч. 1 ст. 263 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України; незаконне поводження зі зброєю) за недоведеністю вчинення кримінального правопорушення та виправдано за пред`явленим звинуваченням.

 

Згідно матеріалів справи, підозрювана 15 червня 2014 року близько 12:00 на площі Свободи біля пам’ятника Леніну брала участь у мітингу представників руху "Женское движение города Харькова". Там жінка, виступаючи перед учасниками зібрання, закликала до утворення непередбаченої законодавством України територіальної одиниці "Юго-Восток" і її одностороннього виходу зі складу України. Цей виступ був зафіксований на відео та 16 червня 2014 року оприлюднений на платформі Youtube.

 

На думку прокурора, висловлювання підсудної, зафіксовані на відеозаписі, є публічними закликами до вчинення умисних дій, направлених на зміну влади в південно-східному регіоні насильницьким шляхом.

 

Крім того, жінку обвинувачують в тому, що вона не пізніше 21 березня 2018 року придбала у невстановленої особи бойові припаси - 3 ручні гранати типу РГД-5 із запалом типу УЗРГМ та двома запалами типу УЗРГМ-2, вибухові речовини - фрагмент підривного заряду СЗ-6, а також детонуючий шнур ДШ-В, електродетонатор ЕДП та запальну трубку ЗТП-ЗОО. Ці предмети вона зберігала вдома. Вибухівка та зброя були вилучені під час обшуку 21 березня 2018 року.

 

Прокурор, не погодившись з вироком суду, подав апеляційну скаргу, в якій просить вирок Ленінського районного суду м. Харкова від 31 липня 2019 року скасувати у зв`язку невідповідністю висновків суду фактичним обставинам, істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність, ухвалити новий вирок, яким призначити жінці покарання за ч. 1 ст. 110 КК України 4 роки позбавлення волі, за ч. 1 ст. 263 КК України – у виді 3 років позбавлення волі.

 

У апеляції прокурор зазначив, що суд першої інстанції у своєму рішенні послався на неіснуючу в матеріалах постанову. Суд першої інстанції свої формулювання спростовує своїм же вироком. Крім цього, прокурор вказав на низку інших процесуальних порушень і фактичних помилок судді Ленінського райсуду, який виправдав обвинувачену.

 

Вивчивши всі зауваження, суд ухвалив апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні задовольнити частково. Вирок Ленінського районного суду Харкова від 31 липня 2019 року в частині виправдання за ч. 1 ст. 110 КК України скасувати. Суд призначив в цій частині новий розгляд в суді першої інстанції. Крім цього, скасована вказівка суду щодо скасувати арешт квартири підозрюваної.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові суд виправдав підозрювану у сепаратизмі та зберіганні вибухівки. На думку суду, правоохоронці допустили низку порушень під час обшуку, проведення експертиз, а також допитів свідків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"