Абубакр, Латіф, Імперія: Топ-найпопулярніших та найрідкісніших імен для маленьких харків’ян у 2021 році

Харківяни дуже часто дають своїм дітям неординарні імена задля того, щоб виділитися

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
Абубакр, Латіф, Імперія: Топ-найпопулярн…
Колаж Depo.Харків

Лучезар, Дем’ян чи Всеволод? Молода родина Тимченків із Харкова вела запеклі бої кілька місяців перед народженням свого первістка. Батько Сергій хотів "сильне" давньослов’янське ім’я Всеволод, мати Тетяна мріяла про романтичного Лучезара, а бабуся Христина наполягала на Дем’яні "на честь дідуся".

 

"Ми так сперечалися, що навіть інколи не розмовляли один із одним, – розповідає Тетяна. – З пологового виписалися, так і не придумавши ім’я дитині. Перші дні я все ходила і перебирала про себе імена – Лучезар, Всеволод, Дем’ян? І все було не те! А потім ми пішли записувати дитину і я страшенно нервувала. Коли співробітниця спитала, яке записувати ім’я, я раптом сказала "Олексій", я так спокійно на душі стало! Тепер в нас є Льошка, а не Дем’ян і не Всеволод".

 

Топ-5 найпопулярніших імен

 

У 2021 році найчастіше харків’яни називали хлопчиків Богдан, Іван, Максим, Олександр, Михайло, а дівчаток – Анастасія, Софія, Марія, Анна, Вікторія.

 

У Харкові найпопулярнішим у 2021 році виявилося чоловіче ім"я Максим

Макс – одне з найпопулярніших хлопчачих імен

 

Про це Depo.Харків розповіли у Центральному відділі державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

 

Це ті імена, які вважаються класикою, що не виходить із моди. У всі роки було багато дітей із цими простими, але милозвучними та варіативними іменами. Адже в імені Марія (найпоширенішого у християнському світі) є більше сорока похідних: Марічка, Маша, Маруся тощо. А Івана можна назвати двадцятьма різними способами: Івасик, Ваня, Ванюшка тощо.

 

Топ найбільш незвичних імен у Харкові-2021

 

Але не всі новоспечені батьки віддають перевагу простоті та лаконічності. Багато хто хоче понад усе виділитися і дати дитині ім’я "не як у всіх".

 

Так, у Центральному харківському РАЦС інформують, що цього року в Харкові було зареєстровано малюків із такими рідкісними іменами, як Абубакр, Брайян, Пенелопе, Тамуна, Імпєрія, Бйорк та інші.

 

Найнезвичніші імена в Україні в 2020 році

Найдивніші імена станом на 2020 рік

 

Дуже любили харків’яни в 2021 році давати своїм дітям подвійні і потрійні імена: Ая Вікторія, Анна-Іоланта, Жан Інес Людміла, Жюлі Роз Віктуар, Луіз Ноемі Саша, Марія Раффаела, Сабіне Шарлотте у дівчаток та Арес Олексій, Уго-Рафаель у хлопчиків.

  • є в’єтнамські імена – Шон Тунг (на честь популярного співака) та Куонг Кионг;
  • давньоперсидські – Тігран, Міран, Ясмін, Дара;
  • давньогрецькі – Аглая, Пенелопе, Даміан, Кир, Енея, Арніка, Євангеліна;
  • давньоримські – Капітоліна, Грацея, Аріс, Себастьян;
  • арабські – Емін, Халідже, Латіф, Азіза, Лейла, Абубакр (на честь першого праведного халіфа, сподвижника пророка Мухаммеда та батька його дружини Аїші);
  • грузинські – Тамуна, Татія;
  • старослов’янські – Забава, Ратмір, Рожден.

Багато в Харкові й імен єврейського походження: Вірсавія (так звали біблійну дружину царя Давида та мати царя Соломона), Габріелла, Ліліт, Даяна, Сімон, Фаддей, Девід, Даниель, Ітан, Яхва (в іудаїзмі "Господь").

 

Також приваблюють харків’ян західноєвропейські імена: Елеонора, Жюстіна, Анрі, Брендон, Бйорк, Браян, Ерік тощо.

 

Та треба сказати, що батьки Харківщини далеко не найоригінальніші в Україні.

 

Дивні імена по регіонах України

Найбагатша уява та фантазія у жителів Житомирської області

 

Як видно зі статистичного графіку, найкраща фантазія на імена у батьків Житомирської області. Причому так було завжди. Ще в далекому 2002 році житомирський священик Володимир Радзюк назвав свого сина Ісус Христос. У свідоцтві про народження так и записали: Радзюк Ісус Христос Володимирович. Зараз хлопцю вже 19 років. Місцеві журналісти пишуть, що він закінчив 9 класів. Уже рік працює базарним вантажником. На роботі його рідко називають Ісусом. Найчастіше – Максим. Члени сім'ї при сторонніх звертаються до нього Масік. Людям психологічно важко називати живу людину ім'ям бога. Ісус-Максим заочно навчається у духовній семінарії у Києві. Причому, як сина священика, його прийняли одразу на третій курс.

 

Ісус Христос із Житомирської області

Ісус Христос з Житомирщини

 

Чудернацькі радянські абревіатури

 

Найхимернішими дитячими іменами відрізняється початок радянської епохи, коли малюкам давали імена-абревіатури, присвячені комуністичним лідерам (переважно Леніну) та визначним подіям. І якщо деякі імена на кшталт Ленініда (ЛЕНІНські ІДеї), Нінель (Ленін навпаки і з м'яким знаком) чи Владлена (Володимир Ленін) ще мали якусь милозвучність, то більшість звучали просто жахливо: Даздраперма (Хай живе перше травня, ДА ЗДРАвствует ПЕРвое МАя, – рос.), Даздрасмыгда (Хай живе смичка міста та села, ДА ЗДРАвствует СМЫчка Города и Деревни, – рос.), Кукуцаполь (КУКУрудза – ЦАриця ПОЛів), Ватерпежікосма (ВАлентина ТЕРешкова – ПЕрша ЖІнка-КОСМонавт).

 

Не дивно, що відомий герой пелевінського "Generaton P" Вавілен Татарський "дуже соромився свого імені, і за можливістю завжди представлявся Вовою".

 

Тренди імен у незалежній Україні

 

За 30 років незалежності на світ з’явилося понад 13,6 мільйонів українців, повідомляє Міністерство юстиції.

 

І кожне наступне покоління мало свої тренди на імена. Якщо в 1990-х хлопчиків найчастіше називали Олександр, Олексій, Сергій, Роман, Андрій, Кирило, Максим, а дівчаток Тетяна, Ганна, Ірина, Олена, Наталія, Ольга, то зараз, прикладом, маленького Сергійка днем з вогнем не знайдеш. Натомість наприкінці 2000-х в моду увійшли імена, які раніше вважалися "народними", надто "простими", тому довгий час не вживалися: Захар, Назар, Платон, Матвій, Тимофій, Наум, Прохор, Добриня, Злата, Мілана, Марфа, Соломія тощо.

 

Під час Помаранчевої революції відбувся закономірний сплеск популярності на імена Віктор, Вікторія та Юлія (на честь діячів тих часів Віктора Ющенка, Віктора Януковича та Юлії Тимошенко). А вже у 2006-му українці подалися в екзотику і почали з’являтися Марії-Магдалени, Женев’єви, Есмеральди, Принци і Кармен. А ім’я Єва стало таким же популярним, як Маша та Аня. Ця мода на екзотику існує і сьогодні. Зараз нікого не здивуєш Спартаком, Христофором, Тамерланом, Клеопатрою, Хрусталіною чи Серафімом.

 

А як в ужитку

 

Найбільшу кількість дивовижних імен, звісно, пригадують люди, які постійно працюють із дітьми – вихователі та педагоги.

 

"Я не проти будь-якого імені, але іноді батьки надто категоричні з тим, як мають звертатися до їхньої дитини. "Його звати Герман і він не реагує на жодну іншу форму імені", – попереджає мама одного учня. "А це Ельміра – можна називати Еля, але ніколи Міра", – каже інша. Не дай боже випадково сказати на якогось Матвія Мотя. І таких випадків багато. Інколи здається, що батьки самі вигадують собі труднощі з цими іменами", – каже репетиторка з багаторічним стажем Наталія.

 

Дитячі імена в Харкові

Ельміру можна називати Еля, але ніколи Міра"

 

"Прагнення виділитися – це споконвічне прагнення людини. Виділитися за допомогою імені – що може бути простішим? – каже психологиня Марія Виговська. – Добре, якщо батьки замислюються над тим, як буде виглядати ПІБ їхньої дитини цілком. Але часто буває, що до претензійного імені, яке мама почула в якомусь серіалі, зовсім не пасують прості прізвища та по батькові. Так і з’являються Леонардо Олексійович Капустін чи Герміона Сергіївна Нечипоренко. А батькам хлопчиків ще треба думати, яке по батькові буде у їхніх онуків – Добриневичі, Ланцелотовичі, Алладіновичі? У будь-якому разі діти з дуже незвичними іменами завжди будуть привертати до себе увагу. Ще років 20 тому діти в школах були менш толерантні, і якась Ізабелла чи Педро були приречені на глузування. У сучасних дітей, на щастя, значно більший запас терпимості".

 

"Коли я був маленьким і ще не вимовляв букву "р", у мене був приятель Макар, а я не міг правильно сказати його ім’я і називав його Макак. Зараз пригадую і самому смішно, – розповідає 9-річний Тимофій. – Які незвичні імена є у моїх друзів? Халіль, Клім, Святозар. Знаю також Ратібора. Але більшість все ж зі звичними іменами: в нашому класі, наприклад, три Маші і три Микити".

 

Як називають своїх дітей зірки шоубізу та політики

 

Рідкісні імена дають своїм дітям і відомі особистості. Так, співачка Гайтана назвала доньку Сапфір-Ніколь.

 

Донька співачки Гайтани

Гайтана з дочкою Сапфір-Ніколь

 

Яна Глущенко (зірка гумористичного "Дизель-шоу") дала синові ім’я Тамерлан, доньку Світлани Лободи звати Тільда, дочок Сергія Притули – Соломія і Стефанія. Співачка Слава Камінська, солістка групи "НеАнгели", назвала сина Леонардом (Едгаровичем по батькові). Сина Влада Ями звати Леон.

 

Із відомих харків’ян з рідкісними іменами неможливо не пригадати художника Гамлета Зиньківського.

 

Харків’яни Сергій та Сніжана Бабкіни виховують Артура, Веселину та Єлисея.

А от харківські політики віддають перевагу менш екстравагантним іменам. Так, міський голова Харкова Ігор Терехов виховує синів Миколу, Матвія та Андрія. Дітей Михайла Добкіна звати Алла, Микола, Поліна та Єва, а онука (сина Алли) назвали на честь прадідуся Марком. Онуків Геннадія Кернеса звати Кіра, Лука, Петро та Олександра.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme