У Харкові батьки скаржаться на побори в школах і дитсадках

У харківських дитячих садках і школах продовжують збирати з батьків "благодійні внески"

У Харкові батьки скаржаться на побори в…

Про це 19 квітня на прес-конференції заявила член громадської організації "Демократичний альянс жінок" Олена Нарожна, передає Depo.Харків.

"Протягом кількох років ми чуємо, що сфера освіти у нас недофінансована, тому навчальні заклади змушені звертатися по допомогу до батьків. І в принципі більшість батьків із розумінням ставляться до цих прохань. Єдине нарікання викликає те, в якій формі ця благодійність існує і як розподіляються ці гроші", - каже Нарожна.

Головна проблема, на її думку, полягає в тому, що батьки не розуміють, на що саме йдуть зібрані кошти. У багатьох школах немає прозорої звітності, гроші надходять в "сіру" касу, яку неможливо проконтролювати. Тому і з'являються підозри, що хтось кладе гроші собі в кишеню. "Взагалі незрозуміло, скільки грошей навчальні установи отримують з бюджету, і на що реально не вистачає. Це інформація закрита і надається з великим небажанням", - підкреслює Нарожна.

За словами депутата міськради від фракції "Самопоміч" Олени Ворони, в цьому році система освіти отримала для забезпечення поточних витрат і розвитку матеріально-технічної бази в чотири рази більше, ніж в минулому році. Але проблему це так і не вирішило: "У цьому році з місцевого бюджету виділено 46,5 млн грн на програму підтримки освіти в Харкові. Додатково за рахунок залишку невикористаних коштів 2015 року профінансовано 43,5 млн грн, тобто в цілому система освіти отримала для забезпечення поточних витрат і розвитку матеріально-технічної бази в чотири рази більше, ніж в попередньому році", - зазначила Ворона.

Депутати розраховували, що збільшення бюджету допоможе батькам - внески зменшаться, і питання літніх ремонтів будуть в значно мірою профінансовані з бюджету міста. "На жаль, цього не сталося. На депутатських прийомах харків'яни, які чули про збільшення витрат на освіту все частіше запитують, чому не відбулося зменшення батьківських внесків", - підсумувала депутат.

У зв'язку з цим, фракція "Самопоміч" підготувала проект рішення, який передбачає відмову від збору благодійних коштів у готівковій формі в навчальних закладах і повну прозорість збору благодійних коштів. "Це дозволить навести порядок з батьківськими благодійними внесками в навчальних закладах, на які зараз надходить багато скарг. Директори дитячих садків та шкіл будуть зобов'язані не рідше двох разів на рік надавати письмову звітність батькам, раді школи або громадським організаціям - скільки коштів зібрано, і на що витрачена кожна копійка", - підкреслив депутат міськради, лідер фракції "Самопоміч" Тарас Ситенко.

Крім того, на прес-конференції згадали про проблему з підручниками для учнів 4-7 класів. Нагадаємо, що на початку цього навчального року школи отримали лише 50% фінансування на закупівлю підручників. Весь рік батьки вирішували цю проблему самостійно - сканували, копіювали навчальні посібники. Депутати "Самопомочі" звернулися з низкою запитів до Міністерства освіти і Мінфіну, паралельно це питання вирішував Департамент освіти міськради. В результаті спільних зусиль було отримано роз'яснення, як зробити дофінансування, так що на наступний рік школярі будуть забезпечені підручниками в повному обсязі.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme