Кернеса судитимуть у річницю замаху на нього

Сьогодні, 28 квітня, Київський районний суд Полтави проведе попереднє засідання у справі Харківського міського голови Геннадія Кернеса, якого підозрюють у катуваннях, погрозі вбивством і позбавленні волі активістів харківського Євромайдану. Але рівно рік тому, 28 квітня 2014 року, на Кернеса був скоєний замах

Кернеса судитимуть у річницю замаху на н…

Як передає Харків.depo.ua, на сьогодні Кернес як постраждалий і як обвинувачений фігурує щонайменше у двох резонансних кримінальних провадженнях.

Рік тому під час пробіжки досі невідома особа вистрілила з вогнепальної зброї у спину мера. Куля пошкодила хребет і більшість внутрішніх органів. Кернеса, який у той момент перебував на межі життя і смерті, прооперували в Харкові й невідкладно відправили для продовження лікування в Ізраїль, де йому зробили кілька складних багатогодинних операцій. Харківський міський голова вижив, однак із того часу прикутий до інвалідного візка - Кернес досі не може ходити.

У червні 2014 року мер начебто тріумфально повернувся до Харкова, хоч у ЗМІ й ходили чутки про його можливу втечу до Ізраїлю або США, та заявив, що вважає причетним до замаху міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та колишнього голову Харківської ОДА Ігоря Балуту.

У свою чергу вони відхрестилися від цього. Балута наголосив на тому, що він особисто та Аваков допомагали рідним Кернеса оформляти документи для його відльоту на лікування, і бодай кількагодинна затримка в цьому питанні могла вбити мера.

Протягом останнього року Кернес постійно заявляв, що міліція в Харкові корумпована й навіть не намагається розслідувати справу про замах на нього. За словами мера, він лише один раз зустрічався зі слідчим, й тоді заявив про свої підозри щодо причетних осіб.

"Я вважаю, що міліція повністю корумпована в Харкові, повністю, я маю на увазі обласне управління внутрішніх справ. Вони повністю покривають тут всю ту діяльність Авакова, яку він намагається приховати за допомогою свого становища в міліції. Ті судові позови, які сьогодні подаються, ви багато чого не знаєте", - зазначив мер.

Незважаючи на заяви Кернеса, слідство у справі про замах продовжує перебувати у провадженні харківського облуправління МВС, а не прокуратури чи СБУ, що теоретично могло би бути з огляду на статус постраждалого. Замах не розкритий досі, правоохоронці особливо не виносять у публічну площину це питання.

При цьому справа з обвинуваченням Кернеса у катуваннях, погрозі вбивством і позбавленні волі активістів харківського Євромайдану, що перебувала у провадженні Генпрокуратури, розслідувалася набагато швидшими темпами. Тут потерпілі заявили, що під час подій Євромайдану в Харкові Кернес із охоронцями особисто із застосуванням фізичної сили допитував їх.

13 березня 2014 року Печерський районний суд міста Києва обрав Кернесу запобіжний захід у вигляді часткового домашнього арешту. 28 квітня, після замаху, за клопотанням захисту Печерський районний суд міста Києва змінив Кернесу запобіжний захід на особисту поруку і прокуратура дозволила виїхати на лікування за кордон.

У березні 2015 року Кернесу та двом його охоронцям офіційно повідомлено про підозру у вчиненні злочинів. 26 березня Генеральна прокуратура України передала справу до суду.

Почав розглядати обвинувальний акт у справі Дзержинський райсуд Харкова. Генпрокуратура подала клопотання про переніс розгляду в Київ, однак Вищий спецсуд вирішив, що Кернеса судитимуть на півдороги до Києва - Київський райсуд Полтави.

Отже сьогодні, 28 квітня, о 10.00 суддя полтавського суду Андрій Антонов почне вирішувати, чи балотуватиметься Кернес на майбутніх місцевих виборах, що, очікується, відбудуться вже восени.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme