Харківські депутати придумали, як побороти шкільні побори

Депутати "Самопомочі" підготували проект рішення, яке дозволить взяти під контроль шкільні побори

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації "Самопомочі", про це заявив голова фракції "Самопомочі" у Харківській міськраді Тарас Сітенко.

Він зауважив, що для того, щоб вчити дітей в школах за комфортних умов, батькам сьогодні нічого не залишається, як більшу частину фінансових витрат на школу або дитсадок брати на себе. Однак непрозора і незрозуміла система так званих благодійних внесків викликає все більше запитань: батьки не розуміють, куди саме витрачаються кошти. У багатьох навчальних установах немає прозорої звітності, тому і з'являються підозри, що хтось кладе батьківські гроші собі в кишеню.

Щоб поламати цю систему, депутати фракції "Самопоміч" підготували проект рішення про відкритість використання батьківських пожертв, який вони представлять на розгляд в мерію. Обіцяють, що документ дозволить навести порядок із благодійними внесками в навчальних та дошкільних закладах, на які зараз надходить багато скарг. І батьки зможуть контролювати кожну копійку, яку пожертвували на свою школу або дитячий сад.

"Всі збори до "фонду класу" та "фонду школи" ми повинні вивести в прозору площину. Формування бюджету, запит і цільове використання, цільове перерахування грошей. Якщо це на клас хімії, то зрозуміло, що вже ніхто не зможе на нього купити букет квітів для директора школи або райуправління освіти", - наголосив Сітенко.

Документ передбачає формування "чесного" бюджету з боку керівників навчальних закладів, щоквартальну звітність про отримані та витрачені кошти на сайтах навчальних закладів або в будь-яких доступних формах, створення казначейських рахунків або благодійних фондів, а також ряд принципів, на яких базуватиметься весь процес.

"Ми говоримо про публічність, про добровільність і про неупередженість. Вважаємо неприпустимим будь-який тиск на батьків, і тим більше на дітей, чиї батьки або не в змозі, або не хочуть надавати благодійну допомогу. Будь-яку допомогу батьки можуть надавати тільки на добровільних засадах і в тих обсягах, наскільки вони вважають за доцільне", - підкреслив депутат міськради Олексій Бабешко.

За порушення процедур, передбачених цим порядком, депутати пропонують ввести відповідальність згідно норм чинного законодавства.

"Відповідати за порушення процедур буде директор. Це може бути дисциплінарна відповідальність, адміністративна, ну, і в крайньому випадку, - кримінальна справа. Це має закликати адміністрацію школи і адміністрацію профільних департаментів до порядку і налагодження стосунків у сфері освіти", - зазначив Бабешко.

Поки що ініціатива легалізувати благодійні внески в школах і дитсадках та зробити процедуру звіту і контролю прозорою, запропонована депутатами "Об'єднання "Самопоміч", стикається з опором з боку влади.

"Для того, щоб проект рішення потрапив на сесію міськради, необхідно заручитися або підтримкою самого мера, або чотирьох чиновників муніципалітету. На жаль, чиновники не поспішають нам назустріч, - наголосив Сітенко. - Тому ми вирішили подати електронну петицію, яка гарантує потрапляння цього проекту рішення на голосування. Для цього вона повинна зібрати 5000 голосів, на сьогоднішній день підписалися понад 3 тисячі харків'ян", - підсумував депутат.

Петицію про заборону збору готівкових благодійних внесків, що стягуються з батьків на потреби дитячих садків і шкіл, можна підписати на сайті Харківської міськради.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme