Домінік, Джон та Дала: які імена харків’яни дають дітям

Протягом минулого року у Харківській області зареєстровано 959 змін імен та прізвищ

Домінік, Джон та Дала: які імена харків’…

Про це розповіла начальник відділу РАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Харківській області Лілія Грицай, передає кореспондент Depo.Харків з посиланням на "Вечірній Харків".

"В Україні змінювати ім'я дозволено з 14 років - за згодою батьків, з 16-річного віку - добро мам і тат уже не потрібно, - уточнила Грицай. - Змінює імена в основному молодь при отриманні паспорта. Як правило це дівчата і юнаки, незадоволені тим, як назвали їх батьки. Друга хвиля - більш свідомих громадян - 30-40-річних".

Є і ще одна причина, через яку змінюють імена. Наприклад, побувавши за кордоном, людина стала "невиїзною", порушивши, наприклад, легальність перебування на території тієї чи іншої держави. В цьому випадку її дані заносяться в єдину базу Шенгенської зони. Повернувшись в Україну, вона змінює ім'я-прізвище, отримує новий паспорт і вже зовсім інша людина знову виїжджає за кордон.

За словами Грицай, за зміною імені частіше звертаються дівчата. Найчастіше нові імена схожі з колишніми.

"Наприклад, Оксани воліють стати Ксеніями, - зазначила Грицай. - Віта перетворюється в Вікторію, Марина - в Марію, Людмила - в Мілану або Мілу, Юліанна - в Юлію, Діана - в Дану, Іраїда - в Ірину, Юлія – Лія".

Але є і абсолютно дивовижні поєднання. Причому "батьківське" ім'я часом буває більш рідкісним: Наталя - Ярослава, Аліна - Божена, Пелагея - Ізабелла, Тетяна - Марія або Мирослава, Ілона - Лілія, Віра - Вероніка, Ольга - Юлія.

"Деякі дівчата беруть собі подвійні імена, наприклад одна Маргарита захотіла, щоб її звали Романна-Маргарита, а Вікторія додумала собі до свого імені ще й Мирославу", - розповіла Грицай.

А ось юнаки імена змінюють набагато рідше, а подвійні - не беруть зовсім.

"Бахтієр вирішив іменуватися Бахтіяром - мабуть, це якась національна традиція, - наводить приклади Грицай. - Володимир вибирає ім'я Роман, Данило - Даніеля, так само побажав називатися і Хафернал. Зате два Андрія тепер носять імена Іван і Джошуа. Один Сергій вирішив зватися Адамом, а Вадим змінив ім'я на Платона".

Зате набагато частіше юнаки звертаються з приводу зміни прізвища або по батькові.

Як правило, чоловіки і жінки намагаються отримати нове прізвище зовсім не тому, що старе асоціюються з якимись одіозними особистостями.

"Міняють неблагозвучні прізвища або ті, які не стикуються з ім'ям-по батькові, - зазначила Грицай. - Крім того, при отриманні паспорта нерідко молодь вибирає прізвище батьків. У неповних сім'ях, як правило, - прізвище мами (часом хочуть змінити і по-батькові). Але якщо зі зміною прізвища проблем не виникає, то по батькові зараз, згідно із законодавством, можна змінити лише в тому випадку, якщо батько змінив ім'я".

Змінилися за рік і найбільш популярні для регіону імена.

"Зазвичай серед хлопчиків лідирував Олександр, а серед дівчаток Марія і Софія. А в минулому році в лідери вибилися Андрій, Артем, Богдан, Анжеліка, Анастасія, Анна. Софія ж виявилася взагалі на передостанньому місці в рейтингу", - розповіла Грицай.

З'явилося і багато нових імен. У хлопчиків - Домінік, Домінік-Марк, Джон і Матвій-Пилип, у дівчаток - Августина, Афіна, Дала, Еліна, Доротея, Малка і навіть Роксоляна. А також харків'яни згадали про такі незаслужено забуті імена, як Уляна, Раїса і Зоя.

Все новости Харькова читайте на Depo.Харьков

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme