Зведений бюджет Харківщини збільшився до 20 млрд грн, - керівник ОДА Світлична

Керівник Харківської ОДА Юлія Світлична виступила з доповіддю на засіданні Ради регіонального розвитку
Depo.
11 жовтня 2016 18:32
ФОТО: depo.ua
Зведений бюджет Харківщини збільшився до 20 млрд грн, - керівник ОДА Світлична
Зведений бюджет Харківщини збільшився до 20 млрд грн, - керівник ОДА Світлична

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, сьогодні, 11 жовтня, в Києві під час засідання під головуванням президента Петра Порошенка Світлична навела основні показники соціально-економічного розвитку регіону та визначила головні пріоритети роботи Харківської ОДА.

Світлична наголосила, що у 2016 році всі місцеві бюджети Харківщини працюють з перевиконанням. "Капітальні видатки місцевих бюджетів збільшено майже вдвічі. Капітальні інвестиції в економіку зросли у півтора рази (на 44%, по Україні цей показник – 9,6%)", - навела дані керівник Харківської ОДА.

Вона додала, що наразі за підтримки керівництва держави завершується ремонт траси національного значення, що з'єднує міста Чугуїв та Куп’янськ. У регіоні відновлене будівництво більшості довгобудів - роботи проводяться більш ніж на 100 об’єктах регіонального і національного значення.

"До Дня Незалежності Харківська область мала честь на чолі з президентом України відкрити станцію метро "Перемога" та органну залу філармонії. Маю доповісти, що на другому пусковому комплексі філармонії роботи вже розпочаті. Працюємо разом з Кабінетом міністрів для забезпечення стабільного фінансування, аби завершити об’єкт вже за 3 роки. Це буде велика зала на 800 місць", - повідомила Світлична.

Вона також нагадала про те, що в 2017 році планують завершити будівництво загальноосвітньої школи на 700 місць у мікрорайоні "Мобіль" у Пісочині під Харковом та Центру адміністративних і соціальних послуг у Харкові.

Серед пріоритетних питань, які знаходяться під особливим контролем обласної адміністрації, очільник регіону виокремила соціальний захист учасників АТО. Світлична звернула увагу, що воїни антитерористичної операції отримали 3,5 тисячі земельних ділянок в області – було задоволено вже більше 90% від загальної кількості поданих заяв.

"Також прийнято регіональну "Програму надання підтримки учасникам АТО для будівництва та придбання житла на 2016-2018 роки". Згідно з програмою, область бере на себе 40% витрат. Для цього плануємо закласти в обласному та місцевих бюджетах не менше 50 млн грн", - підкреслила керівник Харківської ОДА.

Вона звернулася до керівництва держави з пропозицією розглянути можливість розробки на державному рівні програми будівництва доступного житла для учасників АТО.

Друга пропозиція, яку Світлична внесла на розгляд Ради регіонального розвитку, стосувалася бюджетних процесів.

"Завдяки фінансовій децентралізації зведений бюджет Харківської області складає 20 млрд грн. Бюджет розвитку – вже майже 4 млрд грн. Але 2,5 млрд грн з них – це бюджет розвитку обласного центру, - пояснила керівник облдержадміністрації. – Щоб посилити можливості інших місцевих бюджетів, пропонуємо лишати на місцевому рівні 5% рентних платежів за користування надрами. Для Харківської області, де видобувається 40% природного газу в Україні, це складе близько 700 млн грн. А це - створення нової інфраструктури у громадах, ремонт об’єктів соціальної сфери, нові робочі місця та підтримка соціальних програм".

У свою чергу Порошенко відзначив, що вирішення соціальних питань учасників АТО є надважливим завданням для керівництва регіонів.

"Мною дано доручення щодо демобілізації, і тут, голови обласних державних адміністрацій, на вас лягає велике завдання - улаштування демобілізованих: забезпечення земельними ділянками, прозоре й ефективне прийняття рішень, підвищення ефективності діяльності ради учасників АТО при головах ОДА, - підкреслив Порошенко. - Ми обговорили декілька ініціатив окремих голів ОДА щодо виділення коштів місцевих бюджетів не лише для виділення земельних ділянок, але й для допомоги в будівництві. Я думаю, що це дуже важливо. В окремих областях підводяться мережі, в окремих областях компенсується частина кошторисної вартості будівництва об’єктів. Я думаю, що ці ініціативи треба лише вітати".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків