"Жуков кат, а не герой": У Харкові протестували проти "реабілітації" імені сталінського маршала (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Активісти наголосили, що ініціатива перейменувати проспект Петра Григоренка на честь маршала Георгія Жукова є абсолютно неприйнятною

"Жуков кат, а не герой": У Харкові проте…

Сьогодні, 18 червня під стінами Харківського обласного адміністративного суду відбувся пікет "Харків – без Жукова". Приводом для такої акції стала спроба Харківської міськради перейменувати проспект Григоренка на честь Жукова.

"Харківська міська рада продовжує знущатися над громадою, – підкреслив адвокат Андрій Коломійцев. – Їх точка зору полягає в тому, що якщо маршал Жуков брав участь у вигнанні нацистських окупантів з України, то топонім може називатися і його ім’ям. За такою логікою можна зробити проспект Сталіна. Наша позиція однозначна. Це, по-перше, суперечить законодавству, а по-друге, – ім’ям кривавого маршала Жукова, який згубив не одну тисячі людей (і українців, у тому числі) не може називатися жодний топонім".

Також він підкреслив, що як аргумент проти пропозиції міськради можна згадати про такі нормативно-правові акти, як Закон про декомунізацію та Закон про топонімами. Згідно до обох документів, жодний топонім не може носити ім’я маршала СРСР Георгія Жукова.

"Коли наш мер займав проукраїнську позицію – він перейменував проспект, – зазначив Коломійцев. – Ви розумієте, що він керує міською радою особисто. Він перейменував проспект Маршала Жукова на проспект Петра Григоренка. А потім він згадав, що у нього проросійська позиція. І замінив Петра Григоренка на маршала Жукова. Саме це рішення щодо перейменування ми зараз оскаржуємо. І якщо ми виграємо, то проспект знову буде носити ім’я Петра Григоренка".

Учасники акції тримали в руках плакати з надписами "Харків – без Жукова", "Жуков кат, а не герой", "Харків має власний пантеон великих українців". За їх словами, возвеличення сталінського маршала, який має за плечима скільки злочинів, є просто аморальним.

"Скажу майже однією фразую: ніколи знов, – наголосив учасник акції Леонід Онищенко. – Це жахіття не повинне повторюватися. Я маю на увазі Другу світову. І ті жертви, які були спричинені от таким командуванням, як ця вся сталінська когорта маршалів на чолі із Жуковим, який фактично був головним маршалом цієї м’ясорубки. І увічнювати – це просто аморально. Як зараз росіяни кажуть "Можем повторить". На жаль, це правда. Вони не зрозуміли цього і живуть міфами. Вони думають, що це така приємна перемога. Але для всіх інших народів це була суцільна трагедія. Тому я вийшов, щоб нагади: ніколи знов такої перемоги, ніколи знов таких маршалів! Не можна увічнювати ці злочини".

Як стало відомо, перемога була за активістами. Суд визнав протиправним і скасував рішення міської ради щодо перейменування проспекту Петра Григоренка на честь сталінського маршала Георгія Жукова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"