Жадан віддасть президентську премію дітям Луганщини

Відомий український письменник та поет Сергій Жадан віддасть премію, яку отримав за книгу "Месопотамія", дитячим закладам Луганщини
Depo.
1 серпня 2016 17:16
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це повідомив сам Жадан на своїй сторінці у "Фейсбук".

"Мені здається, що саме сьогодні і позиція мистецтва, і позиція влади мають характеризуватись словом відповідальність. Переконаний, що і представники влади, і представники суспільства рівною мірою мають нести відповідальність за те, що діється з нами всіма. Ми бачимо, що держава іноді, на жаль, не може (чи не хоче) цю відповідальність нести. В такому випадку відповідальність перекладається на нас – тих, хто цю владу обрав. Саме тому ми з видавцями хочемо ще раз подякувати Вам за цю премію і передати її на потреби дитячих закладів Луганської області", - зазначив письменник в заяві до президента.

За словами Жадана, він з друзями-волонтерами вже певний час допомагає дитячим садочкам та інтернатам на Луганщині.

"Тож радо передамо і ці кошти дітям, сподіваючись на те, що в майбутньому волонтери не матимуть необхідності перебирати на себе функції державних органів, оскільки держава буде сумлінно й ретельно виконувати свої обов’язки, виходячи, передусім, з почуття тієї таки відповідальності. Це наша країна, і відповідати за неї маємо всі разом", - висловився Жадан.

Як раніше повідомляв Depo.Харків, 30 липня Президент України Петро Порошенко опублікував указ, в якому визнав книгу Сергія Жадана "Месопотамія" нагородою "Книга року". Премія за "Книгу року" становить 100 тис. грн, винагороду порівну розподіляють між видавництвом й автором.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків