Жадан віддасть президентську премію дітям Луганщини

Відомий український письменник та поет Сергій Жадан віддасть премію, яку отримав за книгу "Месопотамія", дитячим закладам Луганщини

Як передає Depo.Харків, про це повідомив сам Жадан на своїй сторінці у "Фейсбук".

"Мені здається, що саме сьогодні і позиція мистецтва, і позиція влади мають характеризуватись словом відповідальність. Переконаний, що і представники влади, і представники суспільства рівною мірою мають нести відповідальність за те, що діється з нами всіма. Ми бачимо, що держава іноді, на жаль, не може (чи не хоче) цю відповідальність нести. В такому випадку відповідальність перекладається на нас – тих, хто цю владу обрав. Саме тому ми з видавцями хочемо ще раз подякувати Вам за цю премію і передати її на потреби дитячих закладів Луганської області", - зазначив письменник в заяві до президента.

За словами Жадана, він з друзями-волонтерами вже певний час допомагає дитячим садочкам та інтернатам на Луганщині.

"Тож радо передамо і ці кошти дітям, сподіваючись на те, що в майбутньому волонтери не матимуть необхідності перебирати на себе функції державних органів, оскільки держава буде сумлінно й ретельно виконувати свої обов’язки, виходячи, передусім, з почуття тієї таки відповідальності. Це наша країна, і відповідати за неї маємо всі разом", - висловився Жадан.

Як раніше повідомляв Depo.Харків, 30 липня Президент України Петро Порошенко опублікував указ, в якому визнав книгу Сергія Жадана "Месопотамія" нагородою "Книга року". Премія за "Книгу року" становить 100 тис. грн, винагороду порівну розподіляють між видавництвом й автором.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків