Завод "Електроважмаш" на межі банкрутства, рахунки підприємства блокують кредитори, – ЗМІ

Завод "Електроважмаш" втратив 65% обсягів виробництва і зриває терміни поставок продукції, в результаті чого наближається до банкрутства

Про це свідчать дані управлінської звітності підприємства, передає "Редпост".

 

Раніше ЗМІ вже повідомляли про різке погіршення стану на заводі. У кінці грудня 2019 року голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер звертався з листом до президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Олексію Гончарука і голови Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка з проханням втрутитися в ситуацію, що загрожує зупинкою одного з найбільших підприємств Харкова.

 

За підсумками першого кварталу 2020 року випуск готової продукції на заводі "Електроважмаш" склав лише 160 млн грн, що на 65% менше в порівнянні з показниками аналогічного періоду 2019 року. Задекларований збиток першого кварталу – 133 млн грн.

 

Як свідчать дані системи Youcontrol, зараз вперше за багато років на заводі утворився і в останні місяці лише збільшується податковий борг. Кредиторська заборгованість заводу "Електроважмаш" перевищила 650 млн грн, а прострочена заборгованість перед банками-кредиторами - 500 млн грн. Співробітники отримують заробітну плату із затримкою до двох місяців і масово звільняються. Прострочена заборгованість по заробітній платі на заводі за квітень-травень 2020 року досягає 34,2 млн грн. Десятки разів завод отримував попередження від енергопостачальної компанії про відключення від електромереж за борги.

 

Постачальники товарів і послуг масово стягують з "Електроважмаша" через суди борги за надані товари та послуги. Нещодавно 16 банківських рахунків заводу були арештовані за судовим позовом постачальника продукції з міді "Купрум Капітал Груп" про примусове стягнення заборгованості на суму 18,43 млн грн. Ще близько десятка багатомільйонних позовів інших кредиторів знаходяться на різних стадіях судового провадження, деякі з постачальників уже отримали позитивні рішення судів про примусове стягнення багатомільйонних боргів "Електроважмаша". Фінансове становище "Електроважмаша" посилюється зривом термінів поставки обладнання для компанії "Укргідроенерго". Модернізацію її генеруючих потужностей фінансує ЄБРР, і на сьогодні прострочення поставок обладнання досягає 4 місяців це загрожує для заводу багатомільйонними фінансовими санкціями і недоотриманням коштів від виконання раніше укладених контрактів.

 

Експерти констатують також серйозні проблеми і з підготовкою до роботи заводу в 2021 році. Станом на сьогоднішній день "Електроважмаш" не уклав виробничих контрактів на плановий обсяг виробництва (1,9 млрд грн), не ведеться передконтрактна робота з замовниками. В результаті підприємство зможе випустити в наступному році не більше ніж на 0,5-0,9 млрд грн це приблизно в 3,5 рази нижче за показники обсягу виробництва за 2019 рік.

 

Як відомо, завод "Електроважмаш" спеціалізується на виробництві гідро- і турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підйомників, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту. У жовтні 2019 року Міністерство розвитку економіки і торгівлі передало завод "Електроважмаш" Фонду держмайна для підготовки до приватизації. Глава ФДМ заявив, що підприємство може бути продано в першій половині 2020 року і дати старт "великої приватизації". Згодом Сенниченко відмовився від своєї заяви і сказав, що приватизація "Електроважмашу" потребуватиме довгого часу. За оцінками економічних експертів, за нинішнього стану речей завод "Електроважмаш" може зупинитися в найближчі 4-5 місяців, тобто ще до початку приватизаційних процесів.

 

Нагадаємо, що заводом з кінця листопада 2019 року керує призначений екс-прем'єром Гончаруком в.о. генерального директора Віктор Бусько, екс-депутат Запорізької облради і колишній топ-менеджер підприємств групи Метінвест Ріната Ахметова, за чутками, близький до глави Фонду держмайна Дмитру Сенниченко. У ЗМІ активно обговорюється майбутнє звільнення Сенниченко з посади голови ФДМ за недостатньо ефективну роботу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків