ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

За лічильник на тепло харків’янам потрібно викласти близько 20 тисяч

Харків'ян, які звертаються в КП "Харківські теплові мережі" з проханням встановити загальнобудинкові лічильники на тепло, стає дедалі більше
Depo.
21 квітня 2015 15:28
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської міськради із посиланням на головного інженера підприємства Євгена Зінченко.

За його словами, це пов'язано із зростанням тарифів на послуги теплопостачання та гарячу воду. На сьогоднішній день лічильниками оснащено близько 30% з 5 тис. 800 будинків комунальної форми власності, і цей показник планують збільшити до 100%.

Зараз лічильники жителям встановлюють безкоштовно за рахунок коштів, зекономлених за рахунок пільги зі сплати земельного податку. У перспективі ще тисячу приладів планують встановити за кошти проекту Світового банку з енергоефективності.

Будинки для установлення лічильників вибирають за такими критеріями: будинок повинен бути максимально утеплений, із заскленими вікнами, на вхідних дверях повинні бути пружини. Все це, за словами головного інженера, зводить тепловтрати до мінімуму. Також варто встановлювати лічильники в старих будинках з товстими стінами.

Зінченко зазначив, що через зростання тарифів деякі мешканці хочуть встановити такий лічильник вже зараз, зібравши необхідні кошти самостійно. Вартує прилад обліку тепла приблизно 20 тис. грн. Разом з ним встановлюють засоби авторегулирования, які залежно від погоди дозволяють регулювати подачу тепла.

Зазначимо, що з 1 травня цього року тариф на послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання зросте приблизно на 70%. Для абонентів житлових будинків з приладами обліку теплової енергії він складе 642,09 грн. за Гкал (з ПДВ). Для абонентів, у яких немає лічильників, - 16,42 грн./кв. м на місяць опалювального періоду (з ПДВ). При підключенні рушникосушок до систем гарячого водопостачання - 40,92 грн./куб. м (з ПДВ), при відсутності рушникосушок - 38,02 грн./куб. м (з ПДВ).