Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся Добкін

Маєток нардепа Михайла Добкіна розташований у самому серці харківського Лісопарку на землі, отриманій безкоштовно через "кооперативну схему"

Чи є серед сусідів колишнього мера Харкова та губернатора Харківської області чиновники, яким саме способом вони отримали земельні ділянки, чи пов'язані ці "поважні люди" з діяльністю Добкіна? На це відповідь дають відкриті державні реєстри власності та земкадастр.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 1

1. Поряд із земельною ділянкою, на якій розташувався маєток колишнього губернатора, знаходиться земля спортивної бази "Темп". Зараз ділянка площею понад 4 га орендується ТОВ "Олімпійський спортивний клуб "Темп". Однак само підприємство зараз перебуває у стадії ліквідації.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 2

Засновниками ТОВ "Олімпійський спортивний клуб "Темп" є Іван Перепелиця – родич Дмитра Перепелиці, який за губернаторства нині "опоблоківського" нардепа був директором Департаменту сім'ї, молоді та спорту Харківської ОДА.

За часів губернаторства одіозного Добкіна чиновники Харківської ОДА, у тому числі той же Дмитро Перепелиця, виношували ідею створення Українського східного центру з олімпійської підготовки з зимових видів спорту.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 3

Крім того, серед засновників ТОВ "Олімпійський спортивний клуб "Темп" є керівник відомого Благодійного Фонду "Карітас Харків" (його засновником є голова УГКЦ Святослав Шевчук) Сергій Коваль та бізнесвумен Марія Явдак.

2. Ще одна сусідня з будинком Добкіна ділянка належить обслуговуючому кооперативу "ЖБК "Батумський". Ця ділянка, як і земля Добкіна, була передана міською владою у приватну власність безкоштовно, хоча її номінальна вартість становить десятки мільйонів гривень.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 4

Власники 6,4 га землі "ЖБК "Батумський" – дуже близькі люди до мера Харкова Геннадія Кернеса: Олег Кочеров, Ігор Павловський, Олександр Тімій та Дмитрово Певко. Підприємство ОК "ЖБК "Батумський" має контактний телефон (057) 731-26-37.

Зв'язок вказаних людей з Кернесом простежується через їхніх бізнес-партнерів. Павловський є також засновником ТОВ "Етна-плюс", де його партнером вказаний Олександр Коровкін, а директором – Олександр Тімій.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 5

При цьому відомо, що Коровкін є партнером сина Генадія Кернеса Даніїла Прівалова у ТОВ "Фірма "Діана", яка володіє Сумським ринком у центрі Харкова, який було відкрито цього року після реконструкції.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 6

Крім того, Коровкін є співзасновником близько десяти кооперативів, які отримували безкоштовно землю від мерії, у тому числі ОК "ЖБК "Бархани", яке володіє десятками гектарів землі біля Журавлівського водосховища.

Фактичний сусід Добкіна Павловський у ТОВ "Сегмент-плюс" є партнером Галини Давидової, яка є власником ТОВ "Паркінг+" - фаворита мерії Кернеса на тендерах з ремонту доріг.

Номер (057) 731-26-37 є контактним для десятка підприємств, де засновниками вказані партнери сина Кернеса та люди з НПК "Холдинг", фактичним бенефіціаром якого є Кернес й акціями якого володіє його дружина Оксана Гайсинська.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 5

Наприклад, цей номер має ТОВ "Тредстоун" Олександра Коровкіна, яке викупило у мерії будинок відомого лікаря Степана Сурукчі (саме в цьому особняку багато років поспіль зупинявся оперний співак Федір Шаляпін) та тримає його у занедбаному стані.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 6

3. Поблизу маєтку Добкіна є також земельна ділянка, що належить обслуговуючому кооперативу "ЖБК "Калина". Площа ділянки складає 3 га. Засновниками ОК "ЖБК "Калина" є Геннадій Бондаренко, Юрій Свєтош та Людмила Гудкова.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 7

Остання, так само, як і Коровкін, є засновником багатьох кооперативів. Приміром, вона є партнером все того ж Коровкіна у ОК "ЖБК "Фортеця", яке також володіє землею в Лісопарку. А контактний номер телефону в цього кооперативу співпадає з тим, що використовує "НПК-Холдинг".

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 10

До речі, особисто Коровкін має у приватній власності кілька ділянок загальною площею близько 1 га поряд з ділянкою Добкіна.

4. Поряд з ділянками Коровкіна землю орендує Абушаєв Юрій Камілійович. Він є засновником ТОВ "АТП "Карусель". Директора саме цього підприємства – Павла Собчука – зараз судять за обвинуваченням у організації підвозу "тітушок" під Академію внутрішніх військ у лютому 2014 року.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 11

Тоді "тітушки" побили "євромайданівців", котрі намагалися заблокувати від’їзд курсантів академії до Києва для придушення Революції Гідності, а також журналістів телеканалу "СТБ", які це фіксували. Після інциденту Добкін охрестив "тітушок" "небесними ангелами".

5. Ще один кооператив, який має гектар землі поряд з маєтком Добкіна – це обслуговуючий кооператив "ЖБК "Булат". Його засновниками є Галина Левченко та Олександр Саратов. Останній є серед засновників ТОВ "Харківювелірторг".

Раніше він також був серед бенефіціарів ТОВ "Регіна", яке орендує туалет у Саду Шевченко. Партнером Саратова по ТОВ "Торгівельний дім "Чарівниця" є Ірина Перова, яка зареєстрована у квартирі доньки Михайла Добкіна – Алли. Тож не завадить нагадати, що ОК "ЖБК "Булат" також отримав цю земельну ділянку від міськради безкоштовно.

Якими сусідами у харківському Лісопарку обзавівся екс-губернатор Добкін - фото 12

Отже, як бачимо, Добкін не сам отримав землю у такому гарному місці. Його сусідами є лише близькі йому люди або особи, наближені до мера Харкова Геннадія Кернеса.

Будучи губернатором, Добкін любив казати, що влада повинна тільки створювати умови. Почав екс-губернатор із себе, створивши собі та знайомим чудові умови для проживання в цінному для Харкова Лісопарку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #корупція