ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Які тату "набивають" бійці АТО (ФОТО)

З початком війни на Донбасі українські татуювальники мають чимало замовлень від бійців АТО на тату у вигляді тризуба, прапора України та портретів козаків
Depo.
5 квітня 2015 10:46
ФОТО: depo.ua
Які тату "набивають" бійці АТО (ФОТО)
Які тату "набивають" бійці АТО (ФОТО)

Після того, як в Інтернеті з'явилися фотографії татуювань проросійських сербських фанатів, які "вибивають" собі Путіна на спині, depo.ua вирішив дізнатися, чи є серед українських бійців ті, що "набивають" собі на грудях Петра Порошенка, та й взагалі, які татуювання найбільш популярні серед бійців.

Тату-майстер з Киева Денис Блохін (творчій псевдонім Rembrandtden) розповідає: найчастіше бійці просять зробити їм тризуб, герб України чи козака із оселедцем.

Багато хто замовляє коловорот (символ, який використовується частиною сучасних рідновірів, за твердженням яких він являє собою споконвічну назву для свастики як солярного символа), а хлопці з "Азову" часто хочуть вольфсангель - так званий вовчий крюк, який зображено на шевроні полку.

"Чув, що коли нащі бійці потрапляють до полону, ім тризуби здирають або зрізають разом із шкірою, але усе одно багато хто робить патріотичні татуювання, - каже майстер. - Я зробив десть тридцять, але це тільки я, а скільки ще по країні майстрів? З війни багато хлопців із тризубами повернеться"

Найчастіше бійці прикрашають татуюванням руки з кісті до ліктя, рідше - плечі або груди.

"На руці зручно - рукав підвернув, та усі бачать, - каже Денис. - Тату роблять, коли приїжджають у відпустку. Це не дуже довго, простий тризуб я роблю десь годину, але чорно-білі, як просять, не дуже люблю, вмовляю додати хоч трохи кольору в пастельних тонах, щоб надати роботі об'єму".

Інколи, розповідає Денис, бійці просять наколоти їм цілу картину: наприклад, зараз татуювальник зображає тризуб, за ним - поле, на полі - козака із двома шаблями, а навколо нього - чотири вовка.

І ще великий портрет козака із оселедцем з іншого боку.

Але це скоріш виключення, взагалі "атошнікі" полюбляють щось невелике та лаконічне.

Підтверджує це й інший тату-майстер з Київа Андрій. За його словами, яскраві великі тату на кшталт портрета Івана Богуна чи об'ємного тризуба замовляють цивільні хлопці, а військові просять щось просте.

"Великий попит на патріотичні тату був під час Революції Гідності, зараз клієнтів менше, - розповідає Андрій. - Тризуб розміром із сірниковий коробок коштує десь 500 грн, робиться за півтори-дві години, якщо простий, та близько чотирьох, якщо кольоровий.

Портрет Порошенко або Тимошенко собі на груди йому ніхто не замовляв та й взагалі майстер не чув, щоб хтось робив такі татуювання, але сам таке зробити не відмовився - заради інтересу.

Київський татуювальник Христина Пашко як починаючий майстер, робить тризуби трохи дешевше: 300-400 грн. Також розповідає, що бійці прикрашають ними руки і ноги.

Проте цивільні не стримують фантазій. Наприклад, таке татуювання замовила собі одна дівчина з Києва.

Такі тату-вподобання в столиці, а ось наприклад у Хмельницькому навпаки цивільні полюбляють тризуб та герби. Як розповів нам майстер тату Денис (творчий псевдонім Inked) бійці АТО замовляють портрети козаків із оселедцем та написом "Слава Україні", або шеврони своїх підрозділів.

Майстер тату з Харкова Ігор робити патріотичні візерунки... боїться
"Було кілька замовлень, але я не хочу таке робити. Просто потім можуть мене в чомусь і звинуватити, нащо воно мені треба? Політика це річ дуже нестійка, одні приходять, інші йдуть", - пояснює він свою позицію.

А от безпосередньо в зоні АТО ситуація із татуюваннями цікава. Як розповілаdepo.ua татуювальниця з Донецьку Ольга, українські вйськові у місцеві салони не ходять, а смаки "ополченців" та жителів Донецька у зв'язку із війною не змінилися: замовляють скорпіонів та інший "олдскул".

Бійці АТО при цьому роблять тату у своїх товаришів по службі - частіш за усе обирають герб, тризуб або флаг України.

"Серед нас є хлопці (їх небагато, але є), що вміють робити татухи: усілякі тризуби, герби, вовчий крюк. Звісно, в них виходять дуже прості малюнки, але вони й є найцінніші - це ж зроблено тут, на війні", - розповідає один з бійців ЗСУ Максим.
Добровольці роблять тату частіше за військовослужбовців ЗСУ та Нацгвардії, тому що командири, зрощені ще у радянських військових традиціях "розмальовки" на тілі не дуже схвалюють.

Як писав depo.ua, в жовтні терористи відрізали руку бійцію "Адара" через те, що у нього було татуювання із написом "Слава Україні".