У Харкові намагаються врятувати дерева від Кернеса: Лютневі петиції до мера (ФОТО)

Мешканці Харкова не полишають спроб достукатися до чиновників за допомогою сервісу електронної демократії

У Харкові намагаються врятувати дерева в…

У лютому харків'яни зареєстрували на сайті міськради півсотні петицій. Необхідний ліміт голосів набрала лише одна.

В останній місяць зими містяни згадали загиблих героїв та взялися за порятунок дерев, які комунальники нещадно калічать.

Вшанування загиблого школяра

У Харкові вимагають присвоїти школі №11 ім'я загиблого внаслідок теракту біля Палацу спорту підлітка Данила Дідіка. Трагедія сталася 22 лютого 2015 року під час маршу Єдності, присвяченого річниці Революції Гідності. Внаслідок вибуху загинуло четверо людей, ще дев'ятеро отримали травми. Серед загиблих був і 15-річний Дідік.

Петицію з проханням увічнити пам'ять та присвоїти школі, де навчався загиблий, його ім'я, зареєстрували на сайті міськради на початку лютого. "Данило Андрійович Дідік виступав на захист єдності та незалежності України, брав участь у всіх акціях за цілісність України та був справжнім патріотом своєї країни. Увічнення пам'яті таких особистостей – це обов'язок живих, як приклад справжнього служіння народові Україні!", - зазначив автор петиції Микола Благовестов.

Менш ніж за десять днів звернення набрало необхідний ліміт голосів. Однак Кернес підтримувати ініціативу містян не поспішає. На петицію відповіли, але без конкретики. Так, міський голова заявив, що питання про присвоєння школі імені загиблого патріота вирішить комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища. "Ініціативу щодо присвоєння імені Данила Андрійовича Дідика комунальному закладу "Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 11 із поглибленим вивченням окремих предметів Харківської міської ради Харківської області" буде внесено на розгляд міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища для підготовки відповідних рекомендацій із цього питання", - зазначив Кернес.

Очевидно, що градоначальник самоусунувся від питання та переклав відповідальність на, по суті, безлику комісію, що, безсумнівно, підконтрольна мерії (згадати хоча б, як комісія пропонувала в рамках декомунізації на догоду Кернесу перейменувати Фрунзенський район міста на той самий Фрунзенський, змінивши формальну присвяту тощо).

Порятунок дерев від харківських комунальників

Ще одним болючим питанням для харків'ян у лютому став порятунок дерев від комунальників. На сайті міськради зареєстрували звернення з вимогою заборонити комунальникам "калічити дерева". Саме каліцтвом автор петиції називає так зване кронування, яке періодично здійснюють міські служби. Чоловік навіть запропонував викликати копів, якщо хтось побачить, що комунальники обрізають дерева.

"Ця потворна обрізка, що винайдена на Росії та в Білорусі, калічить дерева в наших дворах і на вулицях. Дерева після неї вже ніколи не стануть повноцінними, а значна частина просто загине. Такого ви не побачите в Європі, та й більше ніде у світі в цивілізованих містах. Вигідна вона тільки власникам заводів з виробництва паливних брикетів і недбайливим "озеленювачам", - зазначив автор Вадим Єгоров.

Поки ідею Єгорова підтримали 893 харків'янина. Збір підписів триває. Каліцтво дерев – також.

Боротьба із сезонними хворобами

Не забули мешканці Харкова й про сезонні проблеми. До міського голови звернулися із проханням вберегти дітей від вірусних захворювань та закрити школи на карантин. Авторка петиції Валентина Дубініна запропонувала чиновникам не чекати, поки на Харківщині буде завищений епідемічний поріг.

"Зараз у деяких класах присутні на заняттях по 5-10 людей", - обурилася Дубініна.

Нині петицію підтримали 480 містян. Збір підписів триває.

Порятунок зеленої зони міста

Чиновникам вкотре нагадали про харківський парк. Щоправда, не улюблений розрекламований "Диснейленд" у центрі міста, а віддалений і занедбаний "Зелений Гай".

Авторка петиції Вікторія Новікова наголошує, що зараз в парку нещадно нищать дерева та й сама зелена зона давно потребує капітальної реконструкції. "Парк - це зелені легені нашого району. Він потребує негайної реконструкції. У районі багато дітей, молоді. Район гостинно зустрічає жителів області. Тут знайшли притулок багато сімей переселенців. Подаруйте мешканцям Харкова ще один куточок відпочинку та оздоровлення, сучасний і затишний", - звернулася Новікова до Кернеса.

Варто зазначити, що це вже не перше клопотання до чиновників щодо реконструкції "Зеленого Гаю". Подібні петиції вже реєстрували, але необхідного ліміту голосів вони не набирали. Поки звернення набрало 448 голосів. Збір підписів триває.

Безпека на дорогах

Не забули мешканці міста й про питання безпеки на харківських дорогах. На сайті міськради зареєстрували петицію із вимогою встановити світлофор на перехресті Московського проспекту та вулиці Польової біля Велозаводу. Автор петиції стверджує, що це перехрестя є аварійно-небезпечним, тут часто трапляються аварії. Зараз під петицією підписалися тільки 280 людей. Збір підписів триває.

Як Кернес залишив містян без зеленої зони

Крім того, у лютому Кернес відповів на петицію з попереднього місяця, в якій люди просили організувати зону відпочинку в зеленому масиві на вулиці Клочківській. Автор звернення пропонував на місці запланованого будівництва навпроти офісного центру "Тетріс" зберегти зелену зону і залишити багаторічний масив, передбачений Генеральним планом Харкова. Та у чиновників на цю ділянку зовсім інші плани.

"На зазначеній території в зоні ринків і торговельних майданчиків є земельні ділянки, які передані для будівництва та розташовані за межами зони зелених насаджень загального користування", – заявив Кернес.

Він також додав, що побудувати зону відпочинку на схилах по вулиці Клочківський неможливо. На відміну від базару. Тож містянам варто чекати хіба що на нові торгівельні майданчики.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme