Як на Харківщині депутат від Ляшка із непогашеною судимістю всівся на бюджет (ДОКУМЕНТ)

На Харківщині депутат із непогашеною судимістю за шахрайство працює директором комунального підприємства

Як на Харківщині депутат від Ляшка із не…

Доволі часто в Україні посадовці різних рангів потрапляють у поле зору правоохоронців, набагато рідше стосовно них виносяться судові рішення із якимись більш-менш серйозними санкціями. Однак майже ніколи чиновник із непогашеною судимістю, більше того, за шахрайство, просить повноважний орган продовжити йому контракт.

Отже, Ігор Михайлович Віткович 1972 року народження – колишній підприємець, а нині директор обласного комунального підприємства "Харківський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі", депутат, голова фракції "Радикальної партії Олега Ляшка" в Харківській районній раді. Фонд займається кредитуванням житлового будівництва.

Віткович був призначений на посаду директора комунального підприємства рішенням Харківської облради від 27 серпня 2015 року строком на 1 рік. Контракт із ним закінчується сьогодні, 7 вересня 2016 року.

Згідно офіційного листа, Віткович надіслав заяву щодо продовження з ним трудових відносин на займаній посаді. Відповідне питання на наступній сесії, яка відбудеться 8 вересня, розгляне Харківська обласна рада.

Як на Харківщині нардеп із букетом кримінальних статей всівся на бюджет - фото 1

Як на Харківщині нардеп із букетом кримінальних статей всівся на бюджет - фото 2

Як на Харківщині нардеп із букетом кримінальних статей всівся на бюджет - фото 3

Утім, на цей час керівник комунального підприємства має непогашену судимість – Віткович 25 грудня 2015 року отримав вирок Харківського районного суду Харківської області.

Чиновнику інкримінували вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки), ч. 1, ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) Кримінального кодексу України.

Ще в далекому 2011 році Віткович був призначений заступником директора із загальних питань ТОВ "Компанія Укрнафтомаш". 30 вересня 2011 року за рішенням директора ТОВ "Компанія Укрнафтомаш" Віткович був звільнений із посади, однак перед цим - 5 вересня того ж року - чоловіку була надана довіреність щодо ведення господарської та фінансової діяльності підприємства, якою він скористався сповна.

У 2012 році підприємство придбало автомобіль "Санйонг Корандо" та надало його у користування Вітковичу, який за довіреністю, хоч і не працював там, представляв інтереси ТОВ "Компанія Укрнафтомаш".

Як на Харківщині нардеп із букетом кримінальних статей всівся на бюджет - фото 4

На фото: SsangYong Korando (korando-club.in.ua)

У грудні 2012 року чоловік "шляхом зловживання довірою, не маючи жодних на те законних підстав" підробив наказ ТОВ, яким сам собі дозволив зняти з реєстрації та продати автомобіль. При цьому Віткович власноруч поставив підпис у графі "директор", зробивши позначку "заступник", незважаючи на те, що вже давно був звільнений із посади. Крім цього, чоловік виготовив довіреність від імені підприємства на право продажу автомобіля.

За традицією, що міцно прижилася в українських владних колах, Віткович перереєстрував шахрайським шляхом добутий автомобіль на свою колишню дружину.

Як на Харківщині нардеп із букетом кримінальних статей всівся на бюджет - фото 5

Як на Харківщині нардеп із букетом кримінальних статей всівся на бюджет - фото 6

Як на Харківщині нардеп із букетом кримінальних статей всівся на бюджет - фото 7

Під час судового засідання Віткович свою вину не визнав та пояснив, що з директором підприємства довгий час був у дружніх стосунках і, незважаючи на звільнення з посади, "за усними вказівками", які також "рулять" Україною, продовжував здійснювати функції керівника підприємства.

За відомостями Вітковича, в січні 2012 року за довіреністю директора ТОВ "Компанія Укрнафтомаш" він придбав корпоративні права ТОВ "Богодухівська нафтобаза" за 321,3 тис. грн. За гроші тещі!

"Оскільки на той час Астаф'єв А.А. (директор ТОВ "Компанія Укрнафтомаш" – ред.) перебував за межами України, зазначену суму він сплатив за рахунок коштів, які взяв у тещі. Із вказаної суми Астаф'єв А.А. повернув йому лише 10 тисяч доларів США", - йдеться в поясненні чоловіка, що містяться в судовому рішенні.

Як на Харківщині нардеп із букетом кримінальних статей всівся на бюджет - фото 8

На фото: Богодухівська нафтобаза

Підсудний пояснив, що сам директор через борг і як розрахунок за виконану ним роботу запропонував придбати за рахунок ТОВ "Компанія Укрнафтомаш" автомобіль й у подальшому переоформити його на фізичну особу, що й було зроблено.

Віткович додав, що пізніше між ним і Астаф'євим виникли суперечки щодо ведення діяльності іншого підприємства, яке вони утворили. Що й зумовило звернення останнього з позовом.

Важливою деталлю у характеристиці депутата є те, що, за відомостями суду першої інстанції, він раніше притягувався до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів), ч. 1, ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) Кримінального кодексу України, однак був звільнений від покарання на підставі закону "про амністію" від 8 липня 2011 року.

ТОВ "Компанія Укрнафтомаш" через суд відсудило у колишньої дружини Вітковича (Віткович Валентини Володимирівни) 224 тис. грн за автомобіль, тому "Санйонг Корандо" був повернутий жінці.

Зрештою, суд дослідив свідчення та наявні документи й визнав Вітковича винним у скоєні злочинів, передбачених ч. 3. ст. 190, ч. 1 ст. 358 і ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу, та призначив йому покарання за сукупністю шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді 4 років позбавлення волі з іспитовим терміном на 2 роки.

Під час розгляду апеляції на судове рішення з'ясувалося, що автомобіль колишня дружина Вітковича перереєструвала на свою матір – Морозову Т. В. При цьому, незважаючи на рішення суду, не сплатила за нього гроші.

Як на Харківщині нардеп із букетом кримінальних статей всівся на бюджет - фото 9

Утім, за наслідком розгляду апеляції суд скасував покарання ч. 1 ст. 358 і ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу за закінченням строків давності. Однак в решті залишив вирок Вітковичу чинним – чотири роки ув’язнення із випробувальним терміном на два роки.

Таким чином, директор КП наразі має непогашену судимість. Більше того, букет статей кримінального кодексу, за якими був засуджений Віткович, – шахрайство, ухилення від сплати податків, підроблення документів – сам собою ставить питання, чи не наступний "проффесор" зростає на Харківщині.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme