Як Кернеса змусили поділитися бюджетними грошима

Лагідний для корупціонерів Харків "відвантажив" десятки мільйонів бюджетних гривень фаворитам мера Геннадія Кернеса

Як Кернеса змусили поділитися бюджетними…

Харківська міськрада напередодні обов'язкового запровадження системи проведення тендерів "Прозорро" вирішила провести торги на кілька років вперед, аби їх фаворити виграли якнайбільше.

Одним із наймасштабніших проектів мерії Кернеса – є реконструкція Саду ім. Шевченко та Харківського зоопарку. Ще у серпні виявилося, що перший заступник мера Харкова Ігор Терехов та Харківська міськрада вирішили віддати цей ласий шматок бюджетного фінансування київській фірмі - ТОВ "Київська будівельна компанія-Плюс".

При цьому ця компанія не є відомим виконавцем підрядів. Звичайнісінька "прокладка", яка активно почала отримувати великі замовлення з кінця минулого року, у тому числі ремонт Андріївського узвозу та будівництво житла для прикордонників.

У Харкові ця фірма вперше з’явилася у зоопарку під протекцією Терехова. Фірма без проведення тендеру отримала 1,3 млн грн на ремонт головної алеї. Цікаво, що сам договір був укладений тоді, коли вже роботи розпочалися, а частину робіт чомусь виконувала харківська комунальна техніка.

13 вересня КП "Харківський зоологічний сад" акцептувало дві пропозиції ТОВ "Київська будівельна компанія-Плюс" щодо реконструкції зоопарку загальною вартістю 92,55 млн грн. Роботи мають бути виконані до кінця 2017 року.

Як Кернеса змусили поділитися бюджетними грошима - фото 1

Зокрема, 48,399 млн грн планують витратити на реконструкцію зони "Планета мавп" та існуючих будівель і споруд на території зоопарку.

Будівництво зони "Планета мавп" включає в себе будівництво відкритих вольєрів, арочної конструкції, перехідних коридорів, штучних озер, а також підпірної стінки навколо вольєра.

Крім того, ще 11,165 млн грн витратять на реконструкцію зони "Дика Австралія". Ця зона включає в себе будівництво зимового вольєру, вольєру для птахів літнього та навісу для птахів.

Ще 21,02 млн грн витратять на реконструкцію "Вхідної групи № 2" та адміністративної будівлі "Харківського зоопарку". Мова йде про реконструкцію двох одноповерхових будівель. Ще майже 12 млн грн витратять на будівництво зливової каналізації.

Єдиним конкурентом переможця було ПАТ "Альпсервіс". Керівником підприємства є Олександр Ярко, а підписантом Ігор Бовикін.

ТОВ "Київська будівельна компанія-Плюс" заснував Євгеній Волк з Житомирської області.

Він також є засновником ТОВ "Київбудресурс", де його партнерами є Олег Пінчук та Володимир Бойко, ТОВ "Київська будівельна компанія –В" (директор Андрій Безух). Крім того, дружина Волка - Вікторія Волк разом з Олегом Пінчуком заснувала ТОВ "Компанія "Буд-Стар". Всі фірми не є відомими та не мають великих статутних внесків.

Однак цікавою є "дрібниця", що Харків отримав субвенцію з Держбюджету на реконструкцію Саду ім. Шевченко. Можливо, саме тому у "вотчині" Кернеса з'явилася київська контора.

Також перед обов'язковим використанням системи "Прозорро" у Харкові провели тендери на ремонт величезної кількості доріг.

Навіть на ремонт тих, які нещодавно ремонтували, та які були у пристойному стані. Наприклад, вулиця Людвіга Свободи та вулиця Алчевських (колишня Артема).

Головним фаворитом мерії – є ТОВ "Паркінг +".

Директором та співзасновником "Паркінг+" до початку 2010 року був Володимир Чумаков, якого у травні того ж року призначили головою Департаменту будівництва та шляхового міськради, котрий він очолює і понині. Саме цей Департамент і проводить тендери на ремонти доріг.

Як Кернеса змусили поділитися бюджетними грошима - фото 2

Засновники змінювались і у травні 2016 року фірму переписали на гонконгську компанію "Драгон Інвестмент Девелопмент Лімітед". Бенефіціаром "Паркінг +" тепер вказано громадянина Малайзії Тан Джин Лі, який мешкає у Швейцарії. Крім того, серед засновників є партнер дружини Чумакова – В'ячеслав Блінкін та Галина Давидова.

Як Кернеса змусили поділитися бюджетними грошима - фото 3

Остання разом з ТОВ КУА "Фінекс-капітал" заснували ТОВ фірма "Асканіо". Ця фірма володіє будівлею ресторану "Нікос", яким керує Вікторія Морозова. Вона відома також як директор готелю "Національ" – резиденції Генадія Кернеса.

Лише за останній тиждень "Паркінг+" виграло тендерів на ремонт доріг на суму 75,42 млн грн. Мова йде про ремонт проспекту Любові Малой (колишня Постишева), вулиці Китаєнка та проспекту Ново-Баварського (колишній пр. Ілліча).

Конкурентами переможця були комунальники з "Шляхрембуд", які також підпорядковуються Департаменту Чумакова, та ТДВ "Спецбуд-3" Віталія Ганжі. Останній, як й Чумаков, є депутатом Харківської міськради від фракції "Відродження".

Щодо впливу фактору "Прозорро" на ремонт доріг та проведення тендерів, то варто відзначити, що за 2010-2015 рр "Паркінг+" виграло тендерів на суму близько 800 млн грн, а з травня цього року вже майже на 712 млн грн. Й це ще без підрядів, які були отримані без проведення торгів.

Як Кернеса змусили поділитися бюджетними грошима - фото 4

Від доріг до ремонтів у військових частинах. Так, в/ч 3017 провела двоє торгів на ремонт будівлі Казарми військового містечка № 216 за адресою: с. Помірки, 24.

Ця частина Національної гвардії України відрізняється сумнівними тендерами. Минулого року вони провели торги на ремонт 4-6 поверхів корпусу №1 між фірмами, які підозрюються правоохоронцями у фіктивності. Незважаючи на те, що роботи мали завершитися до кінця року, влітку на ремонт докинули ще коштів.

Більше того, за даними "Харківського антикорупційного центру", учасники торгів були оштрафовані АМКУ за зговір. А ремонтні роботи повністю не завершені досі.

Тепер військова частина проводить тендер на ремонт військового містечка. Переможцем двох торгів на загальну суму майже 4 млн грн стала ТОВ "Констракшн Інтернешнл Груп".

Як Кернеса змусили поділитися бюджетними грошима - фото 5

Ця фірма зараз належить Ігорю Морусу. Хоча раніше серед засновників був Олександр Синчук – син екс-прокурора Харківської області.

Але головний нюанс – це те, що у серпні АМКУ заборонило протягом трьох років ТОВ "Констракшн Інтернешнл Груп" брати участь в торгах цій фірмі за зговір на тендері ХНУ ім. Каразіна.

Тепер керівництво частини треба добре подумати перед тим, як підписувати угоду з підприємством, яке знаходиться у "чорному списку" АМКУ.

Всі ці торги були оголошені перед тим, як встало обов'язковим проведення торгів через "Прозорро".

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme