Як художник з Харкова дивував Преснякова та запускав "Інстаграм" Скрябіна

Харківський митець створює унікальні картини відомих людей у незвичайній техніці

Як художник з Харкова дивував Преснякова…

Картини з цвяхів, тенісних м'ячів, касетних стрічок та навіть віршів Кобзаря: харківський художник Павло Ніфантов створює унікальні портрети відомих людей. Серед його героїв – екс-форвард збірної з футболу Марко Девіч, тенісистка Тетяна Перебійніс, футболіст Андрій Шевченко, співаки Кузьма Скрябін, Іван Дорн та багато інших.

Історія такого незвичного захоплення, що пізніше стало справою життя, почалася ще в дитинстві. Мама відвела хлопця до художньої школи, й уже через рік Павло вступив до престижної школи Рєпіна, по закінченню якої вирішив вчитися на архітектора. Щоправда цьому амбіційному плану не судилося збутися: профільні екзамени Павло здав успішно, а ось іспит з української мови завалив. Тож, подальшу долю хлопця вирішив щасливий випадок. Тренер з тхекводо запропонував художнику допомогти розписувати храм на Донеччині. До Харкова Ніфантов повернувся лише за кілька років. Нова робота настільки захопила Павла, що він навіть вчитися на іконописця вирішив, але й цю освіту не закінчив – через щільний робочий графік не вистачило часу.

Свій перший портрет Ніфантов подарував футболісту Марко Девічу після його повернення до клубу "Металліст" у 2013 році. Опубліковане в мережі фото портрета викликало шквал схвальних відгуків. Тож Павло вирішив реалізувати себе як художник. Після портрета Девіча Ніфантов створив зображення політика Ходорковського, музикантів Сергія Бабкіна, Боба Марлі та багато інших.

"Як тільки почав писати портрети, пішли замовлення. Найбільше запам'ятався портрет Володимира Преснякова і його дружини Наталії Подольської. Він сам побачив мої скетчі в "Інстаграмі", йому сподобалася моя творчість і він попросив намалювати його сім'ю. Я спочатку не повірив думав, що це фейк, так часто фанати пишуть, щоб отримати портрет свого кумира, але я перейшов на його сторінку й був приємно здивований, що це дійсно він. Я знайшов фото там, де Наталя ще в очікуванні дитини і намалював із нього. Володимиру сподобалася така ідея виконання і він придбав картину", - зізнається художник.

А от матеріали Ніфантов обирає зовсім не традиційні: карти, книжки, цвяхи. А якщо вже й береться за пензлі, то зображує відомих людей у зовсім не типових для них образах. Так, музикант Іван Дорн представ на портреті Ніфантова в образі баскетболіста Джордана. В середньому, говорить митець, на однин портрет витрачається близько місяця.

Портрети музикантів Сергія Бабкіна та Кузьми Скрябіна Ніфантов зробив зі старих касетних плівок. Музиканти оцінили задумку художника: "Кузьма з цього портрета почав свій "Інстаграм". Він побачив портрет задовго до того, як ми зустрілися. Під час зустрічі йому настільки сподобався портрет, що він попросив у мене автограф і сам записав мені в телефон свій номер. До його смерті ми листувалися, він хотів придбати ікону".

А ось картина відомої харківської тенісистки Тетяни Перебийніс не тільки отримала схвальні відгуки шанувальників та користувачів соцмереж, але й потрапила до Реєстру рекордів України. На створення шедевру з тенісних м'ячів художник витратив близько місяця. І хоча здебільшого робота над картинами не викликає жодних проблем серед оточення Ніфантова, іноді трапляються і курйозні випадки. Так, під час роботи над портретом українського боксера Олександра Гвоздика, який Ніфантов створив із цвяхів, художник познайомився із власними сусідами, щоправда привід був не найкращий – просили працювати тихіше.

Ще одним нетиповим шедевром став портрет футболіста Андрія Шевченко, створений за сторінок Кобзаря. Навіть назву поетично обрав - "Червоно-чорний поет з жовто-блакитним серцем".

"Кобзаря шкода було різати, але я нічого не викидав, тому не вважаю це якимось варварством. Жоден рядок творів не постраждав", - наголосив Ніфантов.

І хоча про майбутні творчі плани говорить рідко, нам він зізнався, що планує створити портрет волейболіста Юрія Пояркова.

"Ідея з'явилася після смерті Юрія Пояркова. Він багато зробив для того, щоб прославити нашу країну і наше місто. Хочу зробити щось у пам'ять про нього. І таким чином розповісти молодому поколінню і тим, хто не знав про нього, що у нас є така людина. Ще нікому не розповідав про цю ідею. Впевнений, багатьох людей вона зацікавить, а я, в свою чергу, не розчарую їх своїм виконанням", - запевнив Ніфантов.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme