"Welcome to Ukraine": Чому Україна залишається закритою для іноземних туристів

Президент Володимир Зеленський дав курс на залучення міжнародних інвесторів до України. Однак треба спочатку розібратися, хто може бути потенційним вкладником в майбутнє українського бізнесу і як спокусити донорів інвестувати

"Welcome to Ukraine": Чому Україна залиш…

Один зі способів залучити інвесторів – це туризм. Харківський блогер-мандрівник Артемій Сурін під час зустрічі з прикордонниками 18 серпня в аеропорту "Харків" розповів, чим Україна може бути привабливою для іноземців. Сурін переконаний, що фраза "Welcome to Ukraine" допоможе заробити країні.

 

Мандрівник нагадав про "грузинське чудо" і розповів, як він почав подорожувати, як увійшов до книги рекордів Гіннеса, чому його звинуватили в шпіонажі в Ісламській Республіці Іран та як йому допомогли звільнитися українські дипломати.

 

 

Для чого Артемій Сурін почав проводити зустрічі з українськими прикордонниками

 

Минулого тижня завершився скандал, у якому спочатку депортований, а потім повернений турист з Пакистану Джаф Авзал побачив таки Україну. У перший свій візит до України він просидів 5 годин в очікуванні перевірки документів, а коли йому відмовили, він був у зоні відправлення без документів та під охороною. Ще й по прильоту в Пакистан загубився його багаж. Але через деякий час Джаф познайомився і попросив допомогти Артемія Суріна, який робив свою кругосвітню подорож і був тоді в Пакистані.

 

Артемій написав пост у Фейсбуці і новина моментально обурила мережу. Уже наступного дня йому подзвонив керівник Держприкордонслужби. "Мене імпонувало те, що ваш керівник подзвонив мені наступного ранку після того, як я опублікував пост, – зауважив до прикордонників Сурін. – Він зразу сказав, що це неприпустима ситуація і він посприяє розв'язанню цієї проблеми. Також він попросив допомогти досвідом, яким чином треба побудувати всі процеси. Дуже круто, що служба знайшла в собі сили визнати це і сказати: Welcome to Ukraine".

 

Блогер зазначив, що для встановлення позитивного іміджу держави і залучення туристів, треба налагодити роботу трьох служб:

 

1. Прикордонна служба, переконаний мандрівник, повинна вітати приїжджих. "Навіть той чоловік (з Пакистану – ред.), який до нас приїхав, зможе розповісти друзям і близьким", - зазначає Сурін.

 

2. Міністерство закордонних справ України. МЗС попрацювало дуже добре і відкрило для українців багато країн завдяки безвізу. Однак Україна досі залишається дуже закритою державою навіть для громадян країн із розвинутою економікою, наприклад Австралії та Нової Зеландії, їм потрібно робити недешеві візи (160 доларів). "Коли вже всі країни борються та залучають іноземців, наша країна втрачає інвесторів", - констатує Сурін.

 

3. Держагенція з питань туризму та курортів. За словами Суріна, агенція, що мала би займатися промоцією України, не має навіть власного сайту.

 

 

Сурін навів за приклад туристичний бум у Грузії. "Тільки вдумайтесь, Грузія має бюджет на міністерство туризму 7 млн дол., а отримує прямий прибуток у 1 млрд дол. Чому? Тому що проведена чудова робота з трьома службами – МЗС, Прикордонна служба та Міністерство туризму. Прикордонники гарно виконують свою роботу і намагаються людей закохати у Грузію, а далі, коли вони відлітають, "добивають" їх у гарному плані привітними фразами. Ці люди обов'язково повернуться", – говорить мандрівник.

 

Як Артемій Сурін почав подорожувати і чому його звинуватили в шпіонажі в Ірані?

 

"У дитинстві у моєї родини не було можливості подорожувати. Море я побачив вперше у 20 років. Я працював юристом і мав успішний бізнес-проект, але я вийшов з цієї гонитви за визнанням і почав подорожувати. Я організував проект, який має дуже багато прихильників подорожей по всьому світу. Далі я вирішив здійснити подорож за канонами Лондонської королівської географічної спілки і об'їхати весь світ, не використовуючи літак. Найважчим був відрізок, коли я перепливав Тихий океан", - зазначає він.

 

 

Щодо Ірану. У кожній країні, на кожному континенті ми з моїм режисером і оператором безперервно знімали все, що викликало в нас інтерес. Це і стало приводом для рекорду в книзі Гіннеса. На сьогодні по всьому світу дрони вже намагаються дещо заборонити. В Ірані саме дрон став причиною мого затримання. Місцева поліція вирішила, що я знімаю їх відділення, хоча я просто знімав руїни. Далі іранський суд вирішив звинуватити мене шпіонажі. А це стаття, за яку в різних країнах або дають довічний термін, або страчують. Я швидко пишу до консульства України в Ірані та роблю рятувальний пост у "Фейсбуці". А через декілька днів я вже цілую з радістю прикордонника Азербайджану", - сказав Артемій.

 

Сурін був шокований іранською тюрмою. За його словами, це місце, де людям вдягають кайданки на ноги.

 

Микита Ольховський, спеціально для Depo.Харків

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme