ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вадим Денисенко: Рада обиратиме між польською та німецькою системами місцевих виборів

До Верховної Ради України до кінця травня будуть внесені ще мінімум два законопроекти про місцеві вибори
Depo.
25 травня 2015 14:46
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Рада обиратиме між польською та німецькою системами місцевих виборів
Вадим Денисенко: Рада обиратиме між польською та німецькою системами місцевих виборів

Як передає кореспондент Харків.depo.ua, про це у Харкові під час круглого столу повідомив журналістам депутат від Блоку Петра Порошенко Вадим Денисенко.

За його словами, на сьогодні у Верховній Раді зареєстрований один законопроект щодо місцевих виборів авторства депутатів БЮТ.

"Завтра буде засідати експертна робоча група з приводу нового закону про вибори. Але вже зараз існує ще два законопроекти, які обов'язково вийдуть у зал і, очевидно, саме між ними буде йти головна конкуренція про те, за якими правилами будуть відбуватись наступні вибори", - сказав Денисенко.

За його словами, перший законопроект, який розробляє група людей на чолі з Олександром Чорненком та ГО "Опора", будується на польській системі: у багатомандатному окрузі обираються три-чотири кандидати. Другий законопроект розробляє голова профільного комітету Руслан Князевич та група інших депутатів. Цей законопроект базується на німецькій моделі: місто ділиться на ряд округів, голосування відбувається одночасно за партію і депутата.

"Ця модель набагато простіша для виборців, набагато простіша для підрахунку, а це означає, що вона дозволить зменшити рівень фальсифікацій", - наголосив Денисенко. При цьому за його словами, усі законопроекти передбачають двотуровість виборів мерів крупних міст (міста від 100 тисяч виборців або від найменшого обласного центру - Ужгорода).

Депутат зазначив, що у законопроектах також передбачається скасування другого туру мерських виборів, якщо розрив між кандидатами у першому турі становитиме 15% і більше.

Денисенко додав, що сільські та селищні ради обов'язково обиратимуться за мажоритарною системою, вибори до рад вищого рівня відбуватимуться за пропорційною системою закритими списками.

"До 28-го травня всі три законопроекти будуть зареєстровані і перейдуть у комітети. Після цього протягом максимум двох тижнів вони будуть розглядатися в комітеті. Я думаю, що ми вийдемо до кінця червня на голосування. До кінця цієї сесії, до 15-го липня, цей закон стовідсотково буде проголосований", - підкреслив Денисенко.