Висохле море та царство бобрів: Чим дивують природні парки Харківщини

На Харківщині є унікальні природні парки, де ростуть рослини-хижаки, царюють бобри ти мешкає Змій

Висохле море та царство бобрів: Чим диву…

Харківщина – це не лише степи та промислові зони. Тут можна знайти невеликі, але без перебільшення унікальні куточки – Національні природні парки, які у своїй красі не поступаються заповідникам інших регіонів.

Від царства Змія до зони відпочинку

Одним із наймальовничіших місць Харківщини по праву можна вважати Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Ця територія з 2010 року є заповідною. Сам парк розташований у долині річок Сіверський Донець і Гомольша.

На території парку нараховують до 1 000 видів рослин, серед яких 23 занесені до Червоної книги України. До наших часів збереглося близько 500 га дубового лісу віком 130–150 років, близько 30 га – віком 170–180 років, зустрічаються окремі 200–300-річні дуби. Є й один з найстаріших дубів України, якому, як вважають учені, майже 600 років. Під час візиту до "Гомільшанських лісів" можна почути чимало місцевих легенд, побачити руїни стародавнього козацького монастиря та відвідати улюблене місце поетів і художників – Козачу гору.

Подейкують, що саме на Козачій горі відбувся бій Микити Кожем'яки зі Змієм.

Дивовижна "Ізюмська Лука"

На території Харківщини є маленький рай для байдарочників та туристів – ландшафтний парк "Ізюмська Лука". Тут річка Сіверський Донець робить велику петлю від села Левківка до Ізюма. По закруті річки відстань складає близько 80 км. Кажуть, що територія, облямована закрутом річки, раніше була під водою. Підтвердження цьому знайшли в географічному атласі XVII століття, виданому в Амстердамі. В районі закруту зображене величезне озеро.

Царство бобрів

Ще одна цікавинка Харківщини розташована на півночі, у Краснокутському районі – Слобожанський національний природній парк. У цьому парку є лісові заболочені місцевості, типові для Полісся. Тут можна побачити навіть рослин-хижаків. Наприклад, росичку – вона має листя з клейкими волосинками, до яких приклеюються дрібні комахи: листок згортається навколо здобичі і жертва перетравлюється. А от візитівкою цього парку по праву можна називати бобрів.

Найбільші на континенті гризуни мешкають у руслах річок та болотах парку. Навіть дослідники приїздять до Слобожанського, аби подивитися на життя "архітекторів лісу". Вони будують хатки з гілок на болотах, риють нори та роблять греблі на річках. Почуваються тут справжніми господарями.

Де на Харківщині було море

Цей парк розташований на північному-сході Харківщини. Тут, на крейдяних нашаруваннях, ростуть унікальні рослини. Вчені почали досліджувати місцевість ще у ХІХ столітті.

Сам Національний природний парк "Дворічанський" був заснований 11 грудня 2009 року. Нині тут працюють науковці та студенти.

Тут 70 млн років тому було справжнє море – з органічних решток на дні й утворилися крейдяні гори, які можна побачити у долині річки Оскіл біля села Кам'янка.

Нині на території парку мешкають тушканчики, ховрашки та байбаки, а в лісах поміж крейдяних гір можна побачити кабанів, вовків та навіть лосів.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme