Від столітніх раритетів до сучасних марок: Для чого філателісти зібралися в Харкові (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Харкові проходить масштабна виставка, на якій представлені найрізноманітніші марки з багатьох куточків світу

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Від столітніх раритетів до сучасних маро…

10 вересня у приміщенні Харківської філармонії відбулося відкриття XVIII Національної філателістичної виставки "УКРФІЛЕКС". Захід присвячений 30-й річниці прийняття декларації про державний суверенітет України. На виставці представлено 128 експонатів від 112 учасників, які прибули сюди з різних міст.

"Якщо би не COVID, тут було би втричі більше людей, – розповів національний комісар "УКРФІЛЕКС 2020" Віталій Кацман. – Бо навіть не всі учасники приїхали – боялись цієї дороги. Багато хто з них з Чернівців, де "червона зона". Тому людей не так багато, як би цього хотілося. Взагалі, потрапити в колекцію на національну чи міжнародну виставку просто так не можна. Спочатку потрібно пройти районну виставку, отримати там якусь нагороду. Не менше великої срібної. І тоді ви потрапляєте на національну. Тут серед учасників є люди, які беруть участь в міжнародних виставках. Але їх небагато".

Відвідувач виставки УКРФІЛЕКС 2020

Відвідувачі виставки УКРФІЛЕКС 2020 в масках

На виставці УКРФІЛЕКС 2020 є небагато відвідувачів

Жінки роздивляються марки

За його словами, створення таких експонатів для філателістичних виставок – це складана справа, яка вимагає чималих зусиль. Філателісти мусять дотримуватися десятків правил та вимог, щоб зрештою презентувати свої надбання широкій аудиторії. Деякі з них збирали свої марки протягом десятиліть. І не просто збирали, а й ретельно їх досліджували та вивчали той історичний період, до якого вони належать. Адже значна частина марок тісно пов’язана з певними подіями минулого.

"Будь-яка марка – це витвір мистецтва, – підкреслив Кацман. – Спочатку художник малює ескіз. Таких ескізів може бути десяток. Коли затвердили проект марки, тільки тоді вона йде у друк. Кожна марка – це художній твір. Навіть якщо на ній просто зображена буква "Д" – це все одно художній твір. Там є десятки її варіантів. А поки марку затвердять, перевіряють кожну закорючку. І все одно потім виявляють помилки. Це дуже серозна справа. Філателія дозволяє задіяти всі сфери життя. Географія, історія, мистецтво, література, архітектура… Усе, що захочеш".

Жінка у масці біля стенду на виставці УКРФІЛЕКС 2020

Відкриття виставки УКРФІЛЕКС 2020

Люди різного віку на відкритті виставки УКРФІЛЕКС 2020

Чоловік з бородою на виставці УКРФІЛЕКС 2020

Люди розглядають стенд з марками

Тематика представлених марок дуже різноманітна. Тут є експонати, присвячені дикій природі, спорту, національним традиціям, мистецтву, науці, певним історичним подіям, як то Олімпійські ігри чи боротьба за незалежність Гуцульської України. Кожен філателіст сам обирає тематику, яка йому близька та цікава. Наприклад, Сергій Крутінь зі Львова презентував колекцію, присвячену автомобілям "Бенц", "Даймлер" та "Мерседес-Бенц".

"Експонати охоплюють весь період від 1896 року, моменту створення перших авто, і до теперішнього часу, – розповів він. – Збирати ці марки вирішив не я, а син, коли йому було сім років. Він захотів збирати автомобілі. От тепер ми разом їх і збираємо. Бо до того часу в мене була зовсім інша тематика. Планів присвятити час іншим авто поки що немає".

Львів’янин Олег Сухінський презентував експонат, присвячений байкерському руху в різних країнах світу. Сам чоловік розповів, що належить до першого покоління байкерів, чий рух зародився ще до проголошення незалежності.

Чоловіку розглядають марки

Старишй чоловік уважно розглядає марки

Марки з комахами

"Я вирішив поєднати філателістку і байкарський рух, – розповів Сухінський. – Моя виставка називається "Байкери – це браття вітрам, багаттям, заходам". Це, крім того, що вони між собою браття. Між ними часто відбуваються вечірки, пікніки або дуже потужні фестивалі. І мої друзі-байкери з Америки висилають кожного року отакі конверти. З різними мотоциклами, дуже потужними. Я хочу сказати, що ці марки дуже рідкісні. Їх купити просто неможливо. Треба переписуватися. Бо навіть в інтернеті марок із мотоциклами немає. Я вже живу скільки років. Паралельно з філателістичним рухом байкарством ще ніхто не займався. І я вирішив прийняти цю нішу на себе. Бо я знаю, що у мене багато друзів машини збирають. У них є окремі виставки, присвячені своїм машинам".

Стенд з марками

Ще один експонат виставки УКРФІЛЕКС 2020

Марки з різних частин світу

На виставці представлені марки з різних куточків світу. Деякі експонати повністю присвячені окремих країнам – Великобританія, Фарерські острова, США, Німеччина, Франція. Є серед марок справжні раритети. "Найстарші" експонати були випущені ще на початку ХІХ століття. Протягом виставки працює компетентне журі, яке має обрати найкращі експонати і нагородити переможців. Крім того, в межах виставки протягом 10-13 вересня проходять різноманітні культурно-просвітницькі події – творчі зустрічі, презентації, майстер-класи та екскурсії. Усі вони тематично пов’язані з філателією, історією та культурою України.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme