Вибори на Харківщині можуть бути скасовані тільки через надзвичайний або воєнний стан, – ЦВК

У Харківській області передбачені заходи щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції під час проміжних виборів народного депутата України 15 березня

Вибори на Харківщині можуть бути скасова…

Про це повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії, передає Depo.Харків.

 

За відомостями ЦВК, конституційне право громадян України вільно обирати та бути обраними до органів державної влади не може бути обмежене, крім випадків, передбачених Конституцією України – надзвичайний та воєнний стан.

 

У ЦВК підкреслили, що проміжні вибори народного депутата України 15 березня 2020 року в ОВО № 179 відбудуться.

 

"У нас сьогодні немає підстав говорити про обмеження виборчих прав громадян та відміну виборчого процесу, що передбачено Конституцією України лише в умовах введення надзвичайного та воєнного стану. Але, з іншого боку, Комісія має вжити превентивні заходи, роз’яснити порядок дій в ситуації, що склалася, для того, щоб вибори пройшли спокійно. І ми сподіваємося на відповідальне ставлення виборців та членів виборчих комісій як до свого здоров’я, так і до здоров’я оточуючих", – зазначив під час обговорення цього рішення голова ЦВК Олег Діденко.

 

Вказаною постановою Комісія рекомендувала окружній та дільничним виборчим комісіям вжити низку заходів, спрямованих на профілактику та запобігання поширенню коронавірусної інфекції, під час проведення голосування, підрахунку голосів виборців та встановлення підсумків голосування. А також звернулася до Харківської обласної державної адміністрації, відповідних районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування стосовно належної організації цих заходів.

 

Нагадаємо, що вчора, 12 березня, під час брифінгу голова Харківської ОДА Олексій Кучер заявив, що від членів ДВК на окрузі 179 надходять відмови продовжувати роботу через побоювання у зв’язку з поширенням коронавірусу.

 

У свою чергу заступник голови ОВК 179 Олександр Коновал повідомив, що на Харківщині жоден із членів виборчкомів не відмовлявся від роботи через карантин.

 

Як повідомляв Depo.Харків, 11 березня уряд затвердив обмежувальні заходи, що мають попередити розповсюдження інфекції COVID-19 в Україні. Однак, заявили 11 березня в Харківській мерії, у місті дитячі садки, школи, ПТУ та інші навчальні заклади на карантин не зачинятимуться. При цьому театри, кінотеатри та цирк з 12 березня на найближчі тижні будуть закриті, спортивні заходи скасовані.

 

12 березня голова ОДА Олексій Кучер заявив, що в Харківській області в усіх навчальних закладах має бути запроваджений карантин. 

 

Читайте також: Коронавірусна політика: Чому Кернес пішов проти кабміну Шмигаля

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"