Битва за Харківщину: Чому Райнін буде розбудовувати партію Бойка-Медведчука

Місцеві вибори на Харківщині проходитимуть, найімовірніше, восени 2020 року, однак уже зараз розпочинається серйозна регіональна політична боротьба

Битва за Харківщину: Чому Райнін буде ро…

У Харківській області на сьогоднішній день залишаються кілька найбільших центрів політичного впливу. Якщо масштабувати до регіонального рівня, то на місці такі центри, умовно, уособлюють голова Харківської ОДА, представник партії "Слуга народу" Олексій Кучер, колишній голова Адміністрації президента Порошенка Ігор Райнін і мер Харкова Геннадій Кернес.

 

На сьогодні в умовній команді Кучера є два центри впливу – так звані "аваківські" та люди Слюсарева-Павлюка ("слугонародні"). Станом на 21 грудня Верховна Рада України не проголосувала за зняття з Кучера депутатських повноважень, хоча кілька засідань парламенту після написання заяви вже відбулися. За законами України, Кучер не може одночасно бути і народним депутатом, і головою Харківської ОДА. Чому сталася така ситуація, залишається тільки здогадуватися. Однак варто зауважити, що Арсен Аваков, який відстоював кандидатуру харків’янина Кучера, не має власної фракції у парламенті.

 

 

Не виключається, що "Слуга народу" висуватиме саме Кучера на майбутніх виборах мера Харкова. Тому зараз перед молодим політиком стоїть завдання укомплектувати команду та налагодити її роботу. У Кучера поки що залишаються три з чотирьох заступників, які працювали за попереднього губернатора Юлії Світличної.

 

Справжнім тестом для очільника області стане наступна сесія Харківської обласної ради, що має відбутися на початку грудня. Саме тоді новому голові ОДА потрібна буде більшість, щоб ухвалити, зокрема, й бюджет регіону на 2020 рік. А її поки немає. На тиск щодо депутатів Кучер цього тижня скаржився у своєму "Фейсбуці" (на сьогодні пост видалений). Одразу на сайті МВС з'явилася інформація, що один із заступників голови Харківської облради фігурує у справі про лобіювання злочинних схемах (що це було – тиск у відповідь чи, власне, той тиск, про який заявляв Кучер? Схоже перше). Однак всі заступники спростували інформацію і про проведення обшуків, і про якісь офіційні претензії до них із боку правоохоронних органів.

 

Тож зараз Кучер не без допомоги бореться за те, щоб депутатський корпус не тільки проголосував за бюджет регіону, а й за те, щоб депутати навіть не піднімали питання про недовіру новому голові ОДА.

 

Колишній голова Адміністрації Президента Ігор Райнін залишається депутатом Харківської обласної ради і входить до фракції "Блоку Петра Порошенка". Райнін, схоже, перебуває в опозиції до партії влади. За інформацією із кількох джерел, найближчим часом він має очолити Харківську обласну організацію партії "Опозиційний блок – За життя" (ОПЗЖ). Вочевидь, якщо це відбудеться, це щонайменше має призвести до переформатування фракцій у Харківській облраді.

 

 

ОПЗЖ протягом останніх місяців також змінила тактику діяльності на Харківщині, де за цю партію під час парламентських виборів проголосувало 26,55% виборців. Якщо раніше регіон від партії нібито курував Віктор Медведчук, то наразі область "відійшла" Сергію Льовочкіну (Медведчук, подейкують, натомість отримав Миколаївську область). З огляду на це, зруйнувалася первинна конструкція – обласною організацією ОПЗЖ керує Вадим Рабінович, міською – Геннадій Кернес. Незрозумілою залишається роль обраного на Харківщині безпартійного Олександра Фельдмана, якого також співвідносили з ОПЗЖ (не дарма ж він увійшов у фракцію ОПЗЖ у Верховній Раді).

 

Відтак, не у керма ОПЗЖ у Харківській області – другої за впливовістю в регіоні партії – залишилися мер Геннадій Кернес, нардепи Вадим Рабінович і Олександр Фельдман. Вони й не у партії влади. Також на цей час не у справ представник "Українського вибору", учасник російських пропагандистських шоу, харків’янин Андрій Лесик. Зараз невідомо, хто очолюватиме міську організацію ОПЗЖ.

 

Варто зазначити, що колишня керівниця Харківської ОДА Юлія Світлична, яку раніше називали частиною команди Райніна, сформувала в Харківській обласній раді групу депутатів "Єдність та розвиток Харківщини", куди увійшло дві третини депутатського корпусу – достатньо, щоб змінювати керівництво ради. Зараз Світлична не асоціює себе з ОПЗЖ, куди, схоже, потрапить Райнін. Під час представлення Кучера в Харкові Володимир Зеленський сказав, що вона залишається в орбіті президентської команди. Не виключено, що ближче до місцевих виборів виникатимуть нові політичні проекти, у яких може брати участь Світлична.

 

 

Мер Харкова Геннадій Кернес, який останні кілька місяців влаштував "війну" з ринком "Барабашово" Олександра Фельдмана, схоже, боровся за посаду керівника міської ОПЗЖ.

 

На цей час мер знаходиться у чи не найслабшій за останні 10 років позиції. Із ним нарочито уникає зустрічі президент Володимир Зеленський. Також із ним, принаймні у "Фейсбук", конфронтує голова ОДА Олексій Кучер. Крім цього, у Кернеса давні неприязні стосунки з Арсеном Аваковим. Ба більше, градоначальник розсварився з Олександром Фельдманом, розпочавши будівництво дороги через ринок "Барабашово". Водночас, Кернес шукає постійних контактів із владною партією і Зеленським. Харківська міська рада чи не єдина в Україні, яка підтримала "формулу Штайнмаєра". Під час голосування Кернес висловив низку компліментів особисто президентові.

 

 

Незважаючи на це, рейтинг Кернеса у місті залишається достатньо високим, хоч і просів. Переконливої більшості у міськраді через прихід "Слуг народу" градоначальник навряд чи отримає. Утім, на цей час мерство Кернеса досі видається непорушним. Попри бажання всіх політичних гравців зняти Кернеса, поки не виникла компромісна фігура, яка б реально могла скласти конкуренцію чинному і легітимному. Достеменно про участь у виборах мера Харкова бізнесмена Олександра Ярославського поки не відомо.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme