ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вбивство Калашникова. Хто винний і кому вигідно?

Убивство головного антимайданівця на руку лише київським можновладцям часів Януковича та їхнім московським покровителям. Але українські правоохоронці знову не зробили нічого, аби запобігти такому розвитку подій
Depo.
16 квітня 2015 13:10
ФОТО: depo.ua
Вбивство Калашникова. Хто винний і кому вигідно?
Вбивство Калашникова. Хто винний і кому вигідно?

Сьогодні в Києві вбили колишнього народного депутата Олега Калашникова. Екс-нардеп був застрелений у власному під'їзді на проспекті Правди.

За великим рахунком, покійний політик запам'ятався українцям двома речами, і в обох випадках аж ніяк не з найкращого боку. По-перше, в далекому 2006-му він в статусі нардепа побив журналістку, через що розгорівся серйозний скандал і депутата вигнали з фракції Партії регіонів. По-друге, під час президентства Януковича та Революції гідності Калашников був чи не найголовнішим регіональним "масовиком-затійником", який організовував антимайдани.

Одним з перших новину про вбивство Калашникова прокоментував народний депутат та радник глави МВС Антон Геращенко. За його словами, правоохоронці розглядатимуть чотири основні версії вбивства:

1. Політична діяльність Калашникова, в тому числі пов'язана з участю в організації, фінансуванні та модерації так званого тітушечного антимайдану в Маріїнському парку.
2. Його бізнес інтереси і в тому числі питання позик і боргів.
3. Особисті стосунки.
4. Вбивство з метою пограбування.

"Без сумніву покійний дуже багато знав про те хто і як фінансував Антимайдан, який коштував Януковичу і його камарильї кілька мільйонів гривень на день. Ці таємниці він уніс з собою в могилу. Але не один Калашников багато знав про те, хто і як фінансував Антимайдан. Як говориться - рукописи не горять!" - додав Геращенко.

Так, Калашніков справді знав про фінансування антимайдану дуже багато і міг розповісти правоохоронцям багато цікавого і про тітушок, і про вбивства майданівців, і про суми, які витрачалися на провладні акції. Саме тому відповідь на питання, кому вигідна його смерть, цілком очевидна - всім тим, задля кого Калашников і влаштовував свої антимайданні акції.

Але є і ще один аспект - насильницька смерть має перетворити одіозного регіонала на мученика за ідеали "русского міра", замордованого київською хунтою напередодні головного свята путінської Росії - Дня перемоги.

Власне, в українські ЗМІ уже потрапили слова нібито родича убитого про те, що "останнім часом Калашникову погрожували фізичною розправою за політичні погляди, зокрема за заклик широко відзначати 70-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні". Російські пропагандистські тут же підхопили версію про "вбивство за заклик до святкування перемоги". Ну чим не ідеальний мученик для помпезних путінських святкувань на межі істерії?

Як бачимо, російська пропаганда від убивства Калашникова також тільки виграла. А про те, що на такі заклики Калашникова ніхто уваги не звертав, як і про те, що ніяке "широке святкування Дня перемоги" в сьогоднішній Україні просто неможливе, російський обиватель навіть не замислиться.

Отже, відповідь на питання "Кому вигідно?" на поверхні. Залишилося лише відповісти на ще одне віковічне питання: "Хто винен?" І тут відповідь не на користь наших правоохоронців, які прекрасно знали, чим займався Калашников і чудово розуміли, наскільки корисними можуть бути його свідчення. Також не складно передбачити, що його смерть може бути бажаною для багатьох і в Києві, і в Москві. Чому ж тоді наші героїчні правоохоронці не вберегли цінного свідка? До речі, у них були всі підстави, якщо не запроторити Калашникова до СІЗО, то, принаймні, посадити під домашній арешт чи встановити зовнішнє спостереження. Швидше за все, як це часто буває, ніхто просто не захотів зайвий раз заморочуватися. Але тепер від цього не легше ані українським правоохоронцям, ані самому вбитому антимайданівцю.