ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В'ятрович пояснив, чому в Києві перейменували Московський проспект та не чіпають пам’ятник Щорсу

Голова Інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович вважає, що при перейменувані вулиць на честь Степана Бандери не потрібно повторювати радянський досвід
Depo.
21 липня 2016 15:37
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Київ, відповідну думку він висловив в інтерв’ю "Українській правда".

За словами В'ятровича, Бандера, насамперед, є символом боротьби за незалежність.

"Я не кажу, що така вулиця повинна бути в кожному місті і що ми повинні повторювати якийсь комуністичний досвід з вулицями Леніна. Хай справді вирішують місцеві жителі і, в першу чергу, можливо, шанують своїх місцевих героїв. Але коли ми говоримо про столицю незалежної України, ми повинні вшанувати людину, яка справді боролася за незалежність України і неодноразово була засуджена на смертну кару. Він загинув від рук кілера КДБ і саме тому став тим символом. І не правда, що ця назва проспекту є нав'язаною зверху. В обговоренні брали участь саме кияни, понад п'ять тисяч осіб. Могли голосувати лише ті, хто має київську реєстрацію. А потім абсолютною більшістю депутатів, яких обрали кияни, це рішення було підтримано", - зазначив він.

Відповідаючі на питання про перейменування Московсього проспекту, Голова Інституту національної пам'яті відмітив, що перейменування може відбуватися просто за ініціативою громадськості. "Я думаю, що Московський проспект в сучасній Україні, яка є у війні з Росією, – це недоречно", - пояснив В'ятрович.

Він також прокоментував порушення закону про декомуназацію стосовно пам'ятника Щорсу, який досі не демонтували.

"Мені в Мінкульті пояснюють, що винести з реєстру вони можуть за пропозицією КДМА, але поки такої не поступало. Щоразу, як я зустрічаюся з міською владою, нагадую — якщо пам'ятник буде пошкоджено, це буде лише ваша відповідальність. Коли критикують закон про декомунізацію, що він варварський, то насправді все навпаки — він допомагає врятувати цінні з точки зору архітектури пам'ятки, цивілізовано їх демонтувати та перенести в музей", - зазначив В'ятрович.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків