В Україні оголосили карантин через коронавірус: Що зміниться в Харкові
Уряд затвердив обмежувальні заходи, що мають попередити розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні
Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Кабміну, 11 березня уряд запропонував обмежити проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.
"Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів", - зазначили у прес-службі.
Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.
У Харківській міській раді про оголошення карантину поки не кажуть.
За словами директора департаменту інформації та зв'язків зі ЗМІ Харківської міськради Юрія Сідоренка, епідеміологічна ситуація в Харкові абсолютно спокійна, немає жодного підтвердженого чи підозрюваного випадку коронавірусу.
Сідоренко зазначив, що сьогодні, 11 березня, рішення Кабміну вивчать, а, скоріше за все, на 12 березня буде скликана міська комісія з надзвичайних ситуацій, яка заслухає санітарних лікарів, керівників освітніх закладів, керівників департаменту охорони здоров’я. "Буде ухвалене якесь дуже зважене рішення. Зараз сказати, що всі діти йдуть на карантин, а що робити батькам?" - сказав Сідоренко.
Пізніше в мерії уточнили, що дитячі садки, школи, ПТУ та інші міські навчальні заклади на карантин не зачинятимуться. При цьому батьки можуть не водити дітей у садочки та школи. Театри, кінотеатри та цирк з 12 березня на найближчі тижні будуть закриті, спортивні заходи скасовані. Масові заходи будуть обмежуватися максимум 60 людьми.
Тим часом у Міжнародному аеропорту "Харків" зазначали, що станом на 11 березня продовжують працювати в штатному режимі, однак авіакомпанія МАУ на період з 15 по 25 березня призупинила виконання рейсів PS 793 та PS 794. Про скасування рейсів Харків — Тель-Авів — Харків заявила й компанія SkyUp Airlines.
10 березня повідомлялося, що обмеження на масові заходи та звільнення курсантів введені в Харківському національному університеті повітряних сил ім. Кожедуба. В Інформаційному агентстві Міністерства оборони України в місті Харків припускали, що вказані обмеження будуть розширені на весь гарнізон.
У обладміністрації в свою чергу повідомляли, що на випадок виявлення та поширення коронавірусу COVID-2019 в медзакладах області розгорнуто 740 інфекційних ліжок. Також виділено 18 бригад "швидкої" для надання медичної допомоги хворим з підозрою на коронавірусну інфекцію (три бригади в Харкові та 15 - у районах області). У закладах охорони здоров’я створили запас засобів індивідуального захисту – масок, респіраторів, окулярів тощо, і цей запас поповнюватимуть.
При цьому уникати участі в масових заходах харків’ян просили й раніше – у рамках профілактики хвороби.
Міські служби також підготувалися до боротьби з інфекцією - провели спеціальні навчання. Крім того, протиепідемічні заходи мають бути вжиті на харківських ринках, а громадський транспорт, в тому числі метрополітен, двічі на день підлягає дезінфекції.
Що кажуть лікарі?
У Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України зазначили, що нова коронавірусна інфекція і грип мають схожу клінічну картину. В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму і навіть призвести до смерті.
Однак грип має менший інкубаційний період і коротший послідовний інтервал. Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у п’ять-шість днів, а для вірусів грипу він становить три дні.
Симптоми COVID-19 і грипу
Фахівці припускають, що 80% випадків коронавірусної інфекції COVID-19 мають легкий чи безсимптомний перебіг, 15% є тяжкими і вимагають кисневої терапії, а 5% є критичними випадками, які потребують штучної вентиляції легень. Ці важкі й критичні випадки COVID-19 серйозніші, ніж під час грипу.
Захист від COVID-19 і грипу
Незважаючи на те, що в КНР здійснюють клінічні випробування лікарських засобів і розробляють понад 20 вакцин від COVID-19, ще немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів.
Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її мають лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.
Як захистити себе:
- мийте руки 20–40 разів теплою водою з милом чи обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%;
- уникайте близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція — 1,5 м);
- не торкайтеся обличчя, зокрема очей, носа і рота;
- термічно обробляйте продукти (особливо м’ясо, його субпродукти і яйця);
- у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до сімейного лікаря.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків