ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В області переселенці стають жертвами торговців "живим товаром"

В 2015 році в області виявили 14 фактів торгівлі людьми, а потерпілими визнано 21 особу
Depo.
21 травня 2015 15:13
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської облдержадміністрації.

Всі факти пов'язані з сексуальною експлуатацією жінок, які у тому числі приїхали в регіон з Донецької та Луганської областей. На сьогоднішній день в суд передано 16 кримінальних проваджень, які розслідувалися в 2014-2015 рр.

Торік до суду було направлено 15 кримінальних проваджень.

"В Україні зареєстровано 92 жертви торгівлею людьми, але насправді цифра набагато більше. Аналіз ситуації в Україні розпочали торік", - зазначила спеціальний представник і координатор ОБСЄ по боротьбі з торгівлею людьми Мадіна Джарбусінова.

За її словами, в пошуку легких шляхів заробітку грошей і забезпечення сімей багато українців, в тому числі й вимушені переселенці, опиняються в руках рекрутерів, які займаються торгівлею людьми. Такі вербувальники пропонують або роботу за кордоном, або займаються торгівлею органами. Для багатьох, хто перебуває у відчаї, здається, що така пропозиція - це єдиний вихід з ситуації складної ситуації.

"Кількість тимчасово переміщених осіб, які приїхали до нас з Луганської та Донецької областей, не зменшується. Сьогодні в Харкові тільки офіційно зареєстровано близько 170 тис. вимушених переселенців. Ситуація в регіоні дійсно склалася не проста, в тому числі й в соціально-економічному плані, так як усім тимчасово переміщеним особам необхідно надати житло, працевлаштувати, допомогти з влаштуванням дітей у садок або школу", - підкреслив т.в.п. заступника голови облдержадміністрації Вадим Глушко.