UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Харкові блогера побили після скарги на порушення карантину, – НСЖУ

Він знімав на відео молодих людей, які відпочивали на вулиці

В Харкові блогера побили після скарги на…

Як передає Depo.Харків із посиланням на Національну спілку журналістів України, в Харкові уночі 1 травня побили фахівця з кібербезпеки Микиту Книша, який представлявся журналістом.

За відомостями спілки, про це постраждалий повідомив на своїй сторінці у мережі Фейсбук. Він опублікував відео з місця події. Як розповів сам Книш, він вирішив зняти на відео порушення умов карантину. Чоловік помітив, як на парковці коло станції метро "Наукова" веселяться молоді люди. Книш представився журналістом та задав молоді питання про порушення карантинних обмежень.

Після зйомки "сюжету" Книш викликав на місце події поліцію. За його словами, патрульні, не проводили жодних профілактичних дій. Блогеру вони заявили про відсутність підстав для впливу на громадян на парковці. Одразу після того, як поліцейські поїхали, на нього напали і жорстоко побили. Зловмисники відібрали телефон та рюкзак із ноутбуком та особистими речима.

Вже за фактом нападу Книш викликав поліцію для слідчо-оперативних дій та поїхав до лікарні знімати побої. Також постраждалий опублікував фрагмент відео з камери спостереження, на якому зафіксовано його побиття, а також зловмисника, який забрав рюкзак. Телефон той викинув по дорозі.

У свою чергу в прес-службі Національної поліції Харківської області зазначили, що за вказаною адресою виїхало керівництво та слідчо-оперативна група Шевченківського відділу поліції. Поліцейські оглянули місця події, опитали свідків, вилучили записи з камер відеоспостереження. Під час обстеження прилеглої території правоохоронці виявили рюкзак з речами потерпілого. Постраждалий із забоями тулуба та обличчя звернувся по медичну допомогу до лікарні.

Слідчим Шевченківського відділу поліції відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст 187 (розбій) та ч. 2 ст. 345-1(погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального Кодексу України. Максимальне покарання згідно з санкціями статей передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з конфіскацією майна. Наразі встановлюються усі обставини кримінального правопорушення та причетні до нього особи.

У НСЖУ зазначили, що з моменту оголошення карантину в Україні зафіксовано побиття журналістів у Києві, на Львівщині та Хмельниччині. Переважно то були знімальні групи телеканалів.

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині зафіксовано 1413 порушень правил карантину.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme