В ім'я єдності та різноманіття: Як харків'ян знайомлять зі здобутками французького кіно

У Харкові проходить фестиваль "Дні Франкофонії", мета якого – популяризувати франкомовну культуру в різних куточках світу

Міжнародний фестиваль "Дні Франкофонії" проходить в Україні завдяки зусиллям посольств таких країн, як Франція, Бельгія, Канада, Ліван, Марокко та Швейцарія. Він має на меті популяризувати франкомовну культуру та французьку мову. Харків став одним з українських міст, який приєднався до фестивалю. Під час заходу, що триватиме з 21 по 27 березня, в кінотеатрі "Планета кіно" проходять покази фільмів, створених франкомовними режисерами.

21 березня під час відкриття фестивалю відбувся показ першого фільму. Для цього була обрана сімейна стрічка "Витівки Софі", знята за книгою графині Софії де Сегюр. Це доволі популярний у Франції дитячий твір, присвячений пустощам маленької героїні та суворим методам виховання дітей ХІХ століття.

"Під час фестивалю будуть представлені фільми абсолютно різних жанрів: комедія, анімація, драма, – розповіла директорка ГО "Альянс Франсез Харків" Наталія Бикова. – І найцікавіше те, що вони звучать мовою оригіналу. І це чудово. Адже в Харкові рідко можна потрапити на кіносеанс, на якому фільм демонструється мовою оригіналу. Ті, хто не володіє французькою мовою, можуть читати субтитри. Перший фільм ми обрали не випадково. Він знятий по роману графині де Сегюр, написаному в ХІХ столітті. На жаль,у нас ця письменниця невідома. Вона писала виключно для дітей. Це були моралізаторські історії, які дозволяли батькам виховувати своїх дітей".

За словами організаторів, окрім популяризації французької культури, фестиваль кіно також доносить низку культурних та моральних цінностей – різноманіття, рівність, свободу та повагу до прав людини.

"Фестиваль "Дні Франкофонії" несе в собі чимало цінностей, – підкреслив директор ГО "Альянс Франсез Харків" Тимоте де Майар. – І одна з цінностей, яку він несе – це різноманіття. Мені здається, що сьогодні французька мова вже давно вийшла за рамки Франції. І цей фільм говорить про молодь, про соціальну спільність дітей, які з різних країни приїжджають до Франції".

Зокрема, він відмітив франко-канадський фільм "Розбещеність" Олів'є Бабині. Це документальна стрічка, присвячена підлітковим проблемам. Його автори зустрілися з одинадцятьма підлітками з неблагополучних районів Франції. При цьому, вони не тільки розповіли про їх життя, а представили оригінальний і несподіваний погляд на світ, їх смішні та цікаві роздуми.

"І цей документальний фільм – він дуже добрий та приємний, – зазначив де Майар. – Я вважаю, що те, що нас об'єднує – це мова, якою ми розмовляємо. І те, що мені здається важливим в період виборів в Євросоюзі, коли народи намагаються розділити – якраз показувати такі фільми, повні ентузіазму, які демонструють як жити разом".

Організатори переконані, що французька мова зараз дуже на часі. Неї розмовляють не тільки в самій Франції, а й в Канаді, Бельгії, Швейцарії, чимало африканських країн та країн Карибського моря також спілкуються французькою. Активно вивчають її і в інших куточках світу – французька є другою за популярністю іноземною мовою після англійської. Тому на сьогоднішній день можна спостерігати активну популяризацію франкомовною культури, в тому числи завдяки таким фестивалям.

 

Фото: Юлія Гуш

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook