ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Харкові після зими приводять до ладу річки

В лютому цього року через паводок вода на деяких ділянках харківських річок піднялася на метр
Depo.
7 квітня 2015 12:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив директор КП "Комплекс з експлуатації об'єктів водозниження і зливової каналізації" Володимир Накогутов, пише "Вечірній Харків", передає кореспондент Харків.depo.ua.

За його словами, паводок цього року був, але основна вода зійшла в лютому.

"Минулої зими було нестабільне, але значне накопичення снігу в регіоні, - розповів Накогутов. - Сніговий покрив протягом зими накопичувався, танув і знову накопичувався. Протягом першої декади лютого зберігалася тепла погода, опади були у вигляді дощу і мокрого снігу. З 1 по 5 лютого випало 45,8 мм опадів, що за даними багаторічних спостережень вище середньомісячної норми для лютого. Різке підвищення температури повітря і сильні опади у першій декаді лютого привели до інтенсивного танення снігу, в результаті на річках Харкова сформувався паводок з підвищенням рівня води від 0,2 метра до метра на річці Уди в районі селища Жихор".

"У період паводку оперативні бригади проводили роботи по спуску води через гідротехнічні споруди. Лід на водосховищах ще стояв, тому була небезпека, що вода зруйнує гідротехнічні споруди, так що працювали в цілодобовому режимі. Піднімали затвори на Гончарівській, Журавлівської, Павлівської греблях, були ліквідовані затори на Лопанській і Жіхорской греблях, в руслах річок біля мостів. Проводились роботи по відкачці води з малих водойм - в районі вулиць Якутській, Морозова. З березня відкрита Гончарівська гребля - почалося скидання води, що застоялася за зиму, планується промивка на Журавлівському і Павлівському водосховищах", - додав він.

За словами Накогутова, на берегах міських річок вже навели порядок - очистили від повалених взимку гілок і дерев, в прибережній смузі знесли аварійні дерева.