Уруський заявив про переговори щодо продажу БТР-4 і танків "Оплот", які виготовляються в Харкові

У Харкові на підприємствах військово-промислового комплексу виготовляються БТР-4 "Буцефал" і танки "Оплот"

Юрій Ларін

Харківські броньовані машини "Оплот" і БТР-4 користуються попитом у потенційних замовників.

 

Як передає Depo.Харків, про це в інтерв’ю виданню "Український тиждень" сказав віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

 

За його словами, на сьогодні з української техніки мають найбільший попит протитанкові ракетні комплекси "Скіф", "Корсар", "Стугна", ракетний комплекс "Нептун", системи радіоелектронної боротьби та бронетехніка. Зокрема, мова йде й про спроектовані та виготовлені в Харкові танки "Оплот" і броньована машина БТР-4.

 

Уруський зауважив, що зараз "тривають перемовини з потенційними замовниками щодо танку "Оплот", БТР-4".

 

Крім цього, додав Уруський, є зацікавлення з боку іноземних партнерів до безпілотних літальних апаратів та засобів боротьби з ними, в авіаційній техніці й транспортних літаках (як "Антонов-178", так і відроджені "Антонов-70" та "Антонов-77", уже без російських комплектувальних).

 

Довідка Depo.Харків. Бойова машина "Оплот" – сучасний український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування. Головний конструктор машини – Михайло Борисюк. БМ "Оплот" є докорінною модернізацією танка Т-84У "Оплот" та найновішим представником серії танків Т-84.

 

Виробництво першого танка почалося в кінці 2008 року і зайняло три місяці. У травні 2009 року танк прийняли на озброєння Збройних Сил України під назвою БМ "Оплот".

 

Дебют нового українського танка відбувся 24 серпня 2009 року під час Параду з нагоди Дня Незалежності України. Експортна ціна одного танка "Оплот" у 2011 році становила 4,9 млн доларів США, в 2013 році – 4,89 млн доларів. Серійне виробництво танків "Оплот" мало розпочатися в 2013 році, однак перші приціли ПНК-6 були виготовлені в січні 2014 року. На сьогодні серійне виробництво "Оплотів" не запущене.

 

БТР-4 "Буцефал" – повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер (БТР) з колісною формулою 8х8, розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування (ДП "ХКБМ"), виготовляється на заводі імені Малишева.

 

БТР-4  призначений для транспортування бійців механізованих підрозділів та вогневої підтримки в бою. БТР використовують для оснащення підрозділів, здатних вести бойові дії в різних умовах, зокрема, в умовах застосування противником зброї масового ураження. БТР може бути базовою машиною для оснащення спеціальних підрозділів швидкого реагування і морської піхоти. БТР-4 може виконувати поставлені завдання цілодобово, в різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур повітря від −40 до +55 °C.

 

Читайте також: Контракти на $20 мільйонів: Харківський завод поставить системи управління для турецьких вертольотів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків