Умови в модульному містечку для переселенців у Харкові небезпечні, - мерія

Технічний стан модульного містечка для переселенців з Донецької та Луганської областей у Харкові небезпечний для проживання

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської міськради з посиланням на заступника міського голови з питань охорони здоров'я та захисту населення Світлану Горбунову-Рубан.

Вона нагадала, що модульне містечко було відкрито в Харкові в січні 2015 року за підтримки уряду Німеччини. Об'єкт передбачався як тимчасове житло для переселенців із зони АТО, тому договір з жителями містечка підписувався на півроку. Пізніше сім'ї, які вирішили свої побутові проблеми, виїжджали, натомість в містечку селили нових жителів. Тим, кому нікуди було виїжджати, місто йшло назустріч і подовжувало договір.

З початку відкриття містечка через нього пройшло 800 людей. Сьогодні там проживають 302 людини, серед яких 130 дітей, 33 пенсіонери, 17 багатодітних сімей, а також люди з інвалідністю.

За словами віце-мера, гарантія на німецькі конструкції закінчилася ще в липні 2017 року, і сьогодні технічний стан приміщень не тільки не придатний, але і небезпечний для проживання.

"Ми вважаємо своїм обов'язком пояснити мешканцям, що технічний стан містечка сьогодні не сприяє комфортному проживанню людей і викликає певні ризики, якщо ми в такому стані увійдемо в зиму. З великим ризиком ми пережили минулу зиму і побачили, що відбувається з цими приміщеннями. На стінах модулів накопичується конденсат, оскільки забезпечити ці приміщення повноцінною вентиляцією не представляється можливим. Конденсат утворюється на стиках цих модулів і перетворюється в бурульки, а коли їх збиваєш, в приміщення надходить вода. З огляду на те, що там повністю електричне забезпечення, ця вода потрапляє на дроти. І в містечку вже було замикання і загоряння бойлерів", - повідомила Горбунова-Рубан.

Вона також зазначила, що такі умови призводять, в тому числі, і до частої захворюваності дітей, які там проживають.

Поганий технічний стан містечка відзначив і директор КП "Харківспецбуд", яке обслуговує містечко, Богдан Долина.

"Наші фахівці самостійно обстежили містечко, також ми запросили проектну організацію, яка наступного тижня дасть технічний висновок про стан модулів. Але можу сказати, що подальша експлуатація цих металоконструкцій неможлива. Там все знаходиться на електрообладнанні, і в даний час із-за підтікання води відбуваються замикання і можливі загоряння", - зазначив Долина.

За словами Горбунової-Рубан, місто робить спроби вирішити проблему мешканців модульного містечка. 30 серпня у більшості сімей закінчується дія договору на перебування у ньому. На виїзному засіданні відповідної комісії людям пояснили, що стан модулів викликає ризики. Керівництво міста запропонувало пенсіонерам, включаючи тих, у кого є сім'ї, переїхати у державний інтернатний заклад, розташований на території міста, де є всі необхідні умови для проживання: харчування, одяг, медичне обслуговування тощо.

"Досі ні від одного з мешканців містечка сигналу про те, що хтось виявив бажання переселитися в інтернат, ми не отримали. Що стосується людей з інвалідністю, вони теж можуть оселитися в інтернатних установах, там є всі необхідні для цього умови. Наші пропозиції ніхто не прийняв. Люди кажуть, що, мовляв, ми напишемо розписку і самі зробимо ремонт, тільки дайте нам жити в модульному містечку. Але ми зобов'язані їх інформувати і мотивувати до того, щоб вони прийняли рішення, які будуть комфортні для них та їхніх же дітей", - наголосила Горбунова-Рубан.

За її словами, подібна ситуація склалася і в модульному містечку в Запоріжжі, де фахівці також проводять технічну експертизу стану приміщень. При цьому віце-мер підкреслила, що насильно виселяти людей з модульного містечка місто не буде.

Читайте також: Квартирне питання тільки зіпсувало їх: Як переселенці живуть після втечі від війни

Як повідомляв Depo.Харків, очевидці показали наслідки смертельної аварії у центральному районі Харкова (ВІДЕО 18+).

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme