Українські технології вивели в космос американський ракетоносій Antares

У створенні першого ступеня ракети брали участь підприємства авіаційно-космічної галузі України
Depo.
18 жовтня 2016 10:33
ФОТО: depo.ua
Українські технології вивели в космос американський ракетоносій Antares
Українські технології вивели в космос американський ракетоносій Antares

Як передає Depo.Харків із посиланням на сайт Національного космічного агентства США (NАSА), ракетоносій Antares 230 із вантажним кораблем Сygnus на борту здійснив успішний старт із Середньоатлантичного регіонального космопорту на острові Волопс, штат Вірджинія.

Запуск ракети відбувся о 19:45 за Південноамериканським східним часом (2:45 за Києвом). Cygnus має прибути на Міжнародну космічну станцію у неділю, 23 жовтня.

Ракетоносій доставить на Міжнародну космічну станцію 2,4 тони корисного вантажу, який містить провізію для екіпажу, а також обладнання для проведення десятків нових та вже існуючих наукових досліджень на орбіті.

Це перший політ на модернізованому Antares 230. Попередній запуск Antares у жовтні 2014 року завершився аварією.

Космічний корабель Cygnus буде залишатися на МКС до листопада, після чого відстикується від станції та буде зруйнований у щільних шарах атмосфери Землі.

Як повідомляє "Укрінформ", головним розробником ракети-носія Antares є корпорація Orbital Science Corporation (США). Однак апарат створюється в рамках міжнародної кооперації за участю, в тому числі, підприємств України.

Зокрема, основна конструкція першого ступеня Antares розроблена Конструкторським бюро "Південне", виготовлена "Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова" в кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), а також "ЧЕЗАРА" та "РАПІД" (Чернігів).

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків

Мітки: