У Вовчанському районі повернули у власність 23 га, які ніхто не успадкував

У Харківській області прокуратура повернула сільській громаді понад 23 га "нічийної" землі
Depo.
30 вересня 2016 16:03
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, суд задовольнив три позови Вовчанського відділу Чугуївської місцевої прокуратури щодо повернення Старицькій сільській раді земель загальною площею 23,4 га вартістю 351,4 тис. грн.

За словами в.о. начальника відділу Артем Дурасов, усі три ділянки угідь підпадають під так звану категорію відумерлої спадщини.

"Йдеться про земельні паї людей, які померли шість та більше років тому. Землі не були успадковані. Проте сільрада не порушила питання щодо передачі їх у власність громади, як того вимагає чинне законодавство. У результаті – земля не передавалася в оренду і місцевий бюджет не поповнювався коштами від плати за користування цими ділянками", - зазначив Дурасов.

У зв’язку з цим прокурор звернувся до суду із позовами щодо визнання спадщин відумерлими і прийняття земель до комунальної власності громади сільради.

Крім того, на розгляді у суді знаходяться ще 2 аналогічні заяви щодо 16 га земель, вартістю 385 тис. грн, розташованих на територіях Старицької та Рубіжненської сільрад.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків