ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У справі "люботинського стрілка" призначили понад 20 експертиз

У провадженні за фактом захоплення заручників призначено понад 20 експертиз
Depo.
29 травня 2015 18:14
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі прокуратури Харківської області.

На даний час у провадженні допитано понад 30 осіб, призначено більше 20 експертиз. Зокрема, судово-медичні, - балістичні, - судово-медико-криміналістичні, - дактилоскопічні, - трасологічні.

Крім того, під час оглядів місця подій вилучено 3 види зброї та більше 100 патронів.

Нагадаємо, 25 травня близько 14:00 в Люботині 48-річний Олег Гапон відкрив вогонь з карабіна, внаслідок чого загинули дві людини, одна получила поранення. Після цього чоловік на автомобілі "ВАЗ-21099" виїхав в с. Коротич, де на автозаправці захопив трьох заручників.

Переговори з терористом тривали більше шести годин. Під час переговорів він вимагав, зокрема, "зелений коридор" у Горлівку (на територію, підконтрольну терористам, - ред.) та супровід ДАІшників.

У результаті він був застрелений снайпером. Всі заручники живі і звільнені.

Що призвело до такої трагедії, пояснив член колегії МВС України, народний депутат Антон Геращенко. За його словами, в 2011 році рідні стрілка взяли кредит в 21 тис. дол. у приватної особи під кабальні відсотки, штрафи і пені. До квітня 2013 року відсотки по кредиту платилися, потім доходи перестали дозволяти це робити. 19 лютого 2015 року Люботинським судом було винесено рішення про стягнення суми боргу, штрафів та пені у сумі понад 800 тис. грн. при тому, що позивач, судячи з тексту рішення суду, хотів стягнути більше 11 млн. грн. штрафів.

Згодом стало відомо, що Гапон мав досвід ведення бойових дій на території Афганістану, Чечні та Ізраїлю.

Відкрито кримінальне провадження за п. 1 ч.2 ст. 115, ч.2 ст. 146 КК України.