У школах на Харківщині знайшли кишкову паличку та інших паразитів

У дитячих закладах Харківської області перевірили якість питної води, готових страв, стан повітря та освітленості

У школах на Харківщині знайшли кишкову п…

Про це Depo.Харків повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі.

За даними центру, у першому кварталі року відповідні дослідження були проведені у 125 дитячих навчальних закладах області, з яких у 67 (53,6%) закладах виявили відхилення від нормативних вимог.

Показники якості та безпечності питної води не відповідали вимогам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками у 17 (19,5% із числа обстежених) дитячих навчальних закладах десяти районів області (Вовчанський, Шевченківський, Балаклійський, Кегичівський, Чугуївський, Ізюмський, Зачепилівський, Близнюківський, Валківський, Харківський), містах Люботин та  Лозова.

За результатами досліджень змивів на харчоблоках (кухонний інвентар, столовий посуд, спецодяг, руки працівників) виявлені бактерії групи кишкової палички у 30 закладах (24,2% із числа обстежених) в десяти районах області (Чугуївський, Борівський, Близнюківський,  Красноградський, Зачепилівський, Кегичівський, Нововодолазький,  Балаклійський, Дергачівський, Ізюмський), містах Люботин та Харків.

За результатами досліджень готових страв на бактеріальне забруднення у п’яти закладах (4,1% із числа обстежених) двох районів області (Барвінківський, Балаклійський) та в місті Харкові виявили бактеріальне забруднення, що може бути причиною спалахів кишкових інфекцій у дітей.

За результатами вибіркового обстеження на ентеробіоз (паразитарне захворювання з контактно-побутовим механізмом передачі інфекції) в шести (19,4% із числа обстежених) дитячих дошкільних закладах та в 26 школах (54,2% із числа обстежених) десяти районів області (Ізюмський, Вовчанський, Барвінківський, Борівський, Балаклійський, Дергачівський, Зачепилівський, Кегичівський, Богодухівський, Харківський), містах Лозова та Харків виявили ентеробіоз у 171 дитини.

Не забезпечені нормативні рівні освітленості в одному закладі Дергачівського району.

Інформації щодо результатів перевірок направлені керівникам та власникам дитячих закладів, керівнику КП "Комбінат дитячого харчування", а також в органи влади та місцевого самоврядування.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області п’ятеро із 10 хворих дітей закінчили лікування та виписані у задовільному стані. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"