У Мінсоцполітики розповіли, що буде з субсидіями в новому опалювальному сезоні

По Україні 9 млн домогосподарств із настанням наступного опалюваного сезону будуть отримувати субсидії
Depo.
25 серпня 2016 20:06
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це під час брифінгу в Харкові сказав міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, у цілому в Україні нараховується 15 млн домогосподарств. Із наступного опалювального сезону відсоток нарахувань, який муситимуть сплатити одержувачі субсидій, збільшиться на 3% - до 15%.

"З моєї точки дозу 15% - це допустима цифра. Природно, що держава не може і не має платити всі 100% за житлово-комунальні послуги, якщо мова не йде про пільговиків", - наголосив Рева.

Він зазначив, що у 2014 році для того, щоб утримати тарифи на рівні, "що тішить око", із державного бюджету напряму "Нафтогаз" отримав 114 млрд грн.

"За цінами 2016 року, щоб утримати цей рівень цін, потрібно знайти у бюджеті 170 млрд грн. Сьогодні в бюджеті передбачено 40 млрд грн на пільги та субсидії. При цьому різниця, ціна питання – 130 млрд грн. Або ми їх знаходимо в бюджеті й, відповідно, інші програми заморожуємо, і робимо так, як на закликають зробити деякі популісти, і знижуємо тарифи, витягнувши 130 млрд грн із бюджету", - сказав міністр.

Рева підкреслив, що уряд ітиме шляхом Польщі та Словаччини. "Вони відпустили тарифи і всі зусилля уряду були направлені на підвищення життєвих стандартів. Саме таким шляхом має намір іти нинішній уряд", - сказав він.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків