У мешканців Харківщини реєструють менше психічних розладів, ніж торік
У Харківській області реєструють менше розладів психіки та поведінки
Станом на 1 жовтня, в Харківській області зареєстровано 77 299 випадків розладів психіки та поведінки, що менше, ніж у 2020 році (119 244 випадків).
Про це Depo.Харків повідомили у Харківському обласному центрі громадського здоров’я до Всесвітнього дня психічного здоров'я, який відзначається 10 жовтня.
Уперше зареєстровано 2 077 випадків (у 2020 році - 6 304).
При цьому, загалом в Україні зареєстрований особливо високий рівень депресії. За даними дослідження STEPS, в Україні кожен восьмий дорослий (12,4%) повідомив про симптоми, що відповідають клінічному діагнозу депресії. Поширеність хвороби майже вдвічі більша серед жінок (16,2%), ніж серед чоловіків (8,7%). Водночас лише кожна четверта особа з імовірною депресією (3% від загальної кількості населення) поінформована про це лікарем чи медичним працівником. Лише 0,4% населення пройшли лікування антидепресантами або ходили на сеанси психотерапії.
Крім того, в Україні близько 3,5 тисяч дітей перебувають на обліку з приводу вживання алкоголю і психоактивних речовин. Серед українських підлітків 13-15 років палять майже 63%, досвід вживання алкоголю мають 90%, а наркотичних речовин - до 40%.
В Україні чоловіки майже в сім разів частіше вчиняють суїцид, ніж жінки.
"На сьогодні в третині країн світу до групи найвищого ризику відносять молодих людей. У таких країнах самогубство входить в трійку основних причин смерті у віковій групі 15-44 років, та є другою за значенням причиною смерті у віковій групі 10-24 роки", - додали медики.
Як повідомляв Depo.Харків, 17 вересня харківський підприємець застрелився в туалеті із зареєстрованої на нього рушниці. За місцем мешкання загиблого слідчі знайшли передсмертну записку, в якій він просить вибачення за скоєне.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків